Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Lokalne parafie zaczęły transmisje mszy świętych w internecie (AUDIO)

22.03.2020 17:50 | 6 komentarzy | 4 283 odsłony | Marek Oratowski

Drugą niedzielę z rzędu we mszach świętych w kościołach uczestniczyła ograniczona liczba wiernych. Niektóre lokalne parafie transmitowały nabożeństwa online.

6
Lokalne parafie zaczęły transmisje mszy świętych w internecie (AUDIO)
Przed niedzielną mszą świętą w parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Katolicy skorzystali z dyspensy udzielonej tydzień wcześniej. Na mszach pojawiało się średnio kilkanaście osób. Górna granica wynikająca z przepisów związanych z epidemią to 50 wiernych.

Niektóre parafie zwiększyły liczbę mszy świętych, by wszyscy chcący bezpośrednio w nich uczestniczyć mogli to zrobić. Tak było choćby w klasztorze w Czernej, gdzie liczbę mszy w miejscowym klasztorze zwiększono do ośmiu. Gdyby zaszła potrzeba, zakonnicy gotowi byli odprawić je także na sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma, zamkniętego na czas pandemii.

Większość obejrzała lub wysłuchała nabożeństw w telewizji, stacjach radiowych lub internecie. Także niektóre lokalne parafie udostępniły relacje online z mszy. Na przykład o godz. 11 można było zobaczyć na Fb Eucharystię transmitowaną z kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini. O takich transmisjach w kolejnych tygodniach myślą duszpasterze z parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie.

Posłuchajcie nagranej przez nas homilii, wygłoszonej w niedzielę przez proboszcza tej parafii ks. Grzegorza Pieroga.