Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Gotuj się na zmiany. Uczniowie uczą się jak zdrowo jeść (WIDEO, ZDJĘCIA)

16.09.2023 10:30 | 0 komentarzy | 1 455 odsłona | Ewa Solak
W ramach festiwalu zdrowych nawyków w piątek do Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini zawitali goście znani z internetu i telewizji.
0
Gotuj się na zmiany. Uczniowie uczą się jak zdrowo jeść (WIDEO, ZDJĘCIA)
Podczas festiwalu zdrowych nawyków w SP 8 w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Od 7 lat nasza szkoła realizuje ogólnopolski program marki Winiary pod patronatem MEiN - "Gotuj się na zmiany". Jego celem jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych i odpowiedzialnego stylu życia w duchu „Zero Waste" - mówi Wioleta Bączek organizatorka imprezy.

Program pokazuje, że zdrowy styl życia nie musi się kojarzyć z nudą na talerzu. Uczniowie na dodatkowych zajęciach uczą się o zdrowych nawykach żywieniowych. Dowiadują się m.in. o zdrowym stylu życia, zasadach prawidłowego odżywiania jak również o racjonalnym gospodarowaniu żywnością.

- Za realizację scenariuszy zajęć lekcyjnych otrzymujemy punkty. Przy odpowiedniej ich liczbie, można je wymienić na nagrody. W maju grupa uczniów naszej szkoły stworzyła prezentacje multimedialną, którą wysłaliśmy na konkurs pt. Przyszłościowe sposoby na niemarnowanie żywności. I udało się! zdobyliśmy nagrodę główną, a od organizatorów usłyszeliśmy że nasza wygrana była  rewelacyjna ponad poziomami innych prac - opowiada Wioleta Bączek.

Nagrodą główną w konkursie była organizacja eventu prozdrowotnego w szkole.

Zorganizowano go w piątek. Uczniów odwiedził magik, a uczniowie z klasy 7 przygotowywali zdrowe przekąski razem z doradczynią kulinarną Jagną Niedzielską. Były konkursy sportowe z finalistką Master Chef Junior - Sonią Rudolf, przybył również internetowy Pan Belfer - Dawid Łasiński.