Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Będzie zabawa, będzie się działo... W Trzebini wracają osiedlowe i wiejskie festyny

20.05.2023 10:06 | 5 komentarzy | 3 097 odsłony | Alicja Molenda
Pieniądze na imprezy, się w końcu znalazły. Po 3 tysiące na każde osiedle i na każdą wioskę jako "bony aktywności lokalnej".
5
Będzie zabawa, będzie się działo... W Trzebini wracają osiedlowe i wiejskie festyny
Fot. Pixabay
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radni ci rusz upominali się o gminną dotację na tradycyjne festyny środowiskowe, bo w tegorocznym budżecie gminy ich nie uwzględniono. Systematyczne "wiercenie dziury w brzuchu" burmistrza przyniosło efekty. Jarosław Okoczuk zlecił "analizę tematu" dyrektorowi TCK. Najwyraźniej wypadła pomyślnie, bo w najbliższy czwartek rada zatwierdzać ma zmiany w gminnym budżecie. Pieniądze na festyny są w tych zmianach uwzględnione! Trafią do beneficjentów za pośrednictwem TCK.

Festynowa akcja finansowana jest pod nazwą "bony aktywności lokalnej". Bony kosztować będą podatników 69 000 zł, ale radni są przekonani, że mieszkańcy powinni być z tych "bonów" zadowoleni. Jest po 3000 zł dla 10 sołectw oraz po 3000 zł dla 13 osiedli.

Co prawda niektórzy samorządowcy uważają, że 3000 zł to na zorganizowanie festynu niewiele. Jak braknie, to szefowie rad sołeckich i osiedlowych sięgną do własnych budżetów lub poszukają sponsorów.

Lato z bonem aktywności zapowiada się więc w gminie Trzebinia głośne i radosne.