Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Akcja Wodociągów Chrzanowskich. Już w trzynastu miejscach podają bezpłatną kranówkę

11.10.2021 19:23 | 9 komentarzy | 4 212 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Dwa kolejne podmioty dołączyły do akcji Wodociągów Chrzanowskich „Lokal z dobrą wodą". W sumie jest ich kilkanaście na terenie Chrzanowa, Libiąża i Trzebini.
9
Akcja Wodociągów Chrzanowskich. Już w trzynastu miejscach  podają bezpłatną kranówkę
W kilkunastu lokalach podają za darmo kranówkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plusem picia kranówki jest brak plastikowych butelek. Ten zwyczaj chcą więc upowszechnić Wodociągi Chrzanowskie. Dlatego od pewnego czasu promują swą akcje społeczną „Lokal z dobrą wodą".

Podmioty, które dołączyły się do tej inicjatywy, serwują szklankę kranówki odwiedzającym. Za dołączenie do projektu partnerzy - poza certyfikatem oraz oznakowaniem - otrzymują gwarancje bezpłatnego badania próbek wody z lokalu w akredytowanym laboratorium Wodociągów Chrzanowskich.

Początkowo w akcji prowadzonej od listopada 2018 roku brały udział lokale gastronomiczne. Z czasem inicjatywa objęła też miejsca użyteczności publicznej oraz hotele i hostele.
- Przede wszystkim redukcja plastiku, a także promocja podejścia, które jest już obecne w praktycznie w każdym europejskim kraju. Woda z kranu jest zdrowa, bezpieczna i nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy pić jakąkolwiek inną - uzasadnia swoją decyzję dołączenia do akcji właściciel Park Apartamenty oraz Bistro 9A Tomasz Żołądź.

Do akcji przyłączyła się też ostatnio trzebińska restauracja Fanaberia.
- Gastronomia generuje ogromne ilości plastiku. Jeśli jest możliwość, żeby jakoś to ograniczyć jesteśmy jak najbardziej za. Woda z Wodociągów Chrzanowskich będzie u nas m.in. podstawą naszej domowej lemoniady i oczywiście z przyjemnością podamy szklankę kranówki każdemu z naszych gości - mówi menedżer lokalu Paulina Trzeciak.


Do tej pory do akcji „Lokal z dobrą wodą" dołączyli: Pizzeria Enzo w Trzebini, Zajazd Nawsie z Bolęcina, Zapach Kawy w Chrzanowie, chrzanowska Ambasada Kreatywności, libiąska restauracja NATA, Hostel 33 oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Hotel LIR Trzebinia, Sala Bankietowo Weselna LIR Trzebinia, Hotel i Restauracja Dwór Zieleniewskich, La Playa Resort&Spa nad Balatonem, Fanaberia w Trzebini, Bistro 9A w Chrzanowie.