Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

PSZOK w Trzebini zmienia lokalizację. Dziś przekazano teren pod jego działalność (WIDEO)

10.06.2021 12:56 | 1 komentarz | 4 399 odsłony | Agnieszka Filipowicz
10 czerwca gminna spółka MZN w Trzebini przekazała związkowi gospodarki komunalnej teren, na którym od 1 lipca będzie działał trzebiński punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
1
PSZOK w Trzebini zmienia lokalizację. Dziś przekazano teren pod jego działalność (WIDEO)
Dziś przedstawiciele związku gospodarki komunalnej przejęli oficjalnie teren pod działalność PSZOK w Trzebini od spółki MZN
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Obecnie PSZOK w tej gminie funkcjonuje przy ulicy Lipcowej na działce, której właścicielem jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI. Ta krakowska firma prowadzi punkty selektywnej zbiórki odpadów w Chrzanowie, Libiążu i Trzebini do 30 czerwca. Po tej dacie prowadzenie PSZOK-ów przejmuje związek komunalny. Do ich obsługi w sumie zatrudni 6 osób (po 2 na każdą gminę).

Co się zmieni? Przede wszystkim - punkty będą czynne częściej niż do tej pory. Już nie 3 razy w tygodniu, ale 5 - od wtorku do soboty. W przypadku trzebińskiego PSZOK-u zmieni się też lokalizacja. Punkt wraca na teren dawnego składowiska odpadów przy ul. Piłsudskiego. W zeszłym roku został stamtąd przeniesiony tymczasowo na ul. Lipcową, bo działka nie spełniała wszystkich wymogów związanych z ochroną przeciwpożarową. Trzeba więc było zbudować rurociąg pożarowy, by PSZOK mógł wrócić pod dawny adres. 
W Libiążu PSZOK działać będzie nadal przy ul. Gromieckiej, a w Chrzanowie - przy ul. Stara Huta.

Do PSZOK  oddajemy posegregowane odpady komunalne, takie jak: plastik, metal, szkło, papier, gruz, odpady zielone, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe oraz odpady problemowe, jak przeterminowane leki i chemikalia.