Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Ile będą kosztować nowe mieszkania na trzebińskim prestiżowym osiedlu? Już to wiemy

28.03.2021 18:54 | 37 komentarzy | 7 567 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Dobra lokalizacja, mieszkania z widokiem. To sporo kosztuje. Już wiadomo - na nowym trzebińskim prestiżowym osiedlu tanio nie będzie.
37
Ile będą kosztować nowe mieszkania na trzebińskim prestiżowym osiedlu? Już to wiemy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na ponad dwuhektarowej działce między Trzebinią a Młoszową powstaną pierwsze wieżowce w Trzebini. Nazwa osiedla brzmi dumnie - Vidok Residence. Cena jest adekwatna, bo powyżej 6 tys. zł za metr kwadratowy (a dokładniej między 6,3 tys. zł do 6,8 tys z)ł. To sporo, żważywszy, że cena metra kwadratowego w Krakowie zaczyna się od 9 tys. zł.

Według projektu ma tu powstać 8 połączonych wież 7-piętrowych z łącznikami 3-piętrowymi. W sumie - 400 mieszkań o wielkości od 35 mkw. do ponad 100 mkw.

Inwestor liczy, że oferta przyciągnie nie tylko mieszkańców Trzebini, ale też, a może - przede wszystkim - osoby z dalszej okolicy, które pracują w Krakowie czy Katowicach. Bliskość dworca kolejowego i dobrego połączenia ze stolicami Małopolski i Śląska ma być dodatkowym atutem.

To dlatego inwestor planuje wprowadzić na osiedlu wypożyczalnie samochodu na minuty, którym w szybko można się będzie przemieścić na dworzec PKP.