Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Pociągi przyciągnęły tłumy (WIDEO, ZDJĘCIA)

22.04.2017 21:02 | 14 komentarzy | 12 479 odsłon | Piotr Tarczyński
Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 21:32

Dzień Techniki Kolejowej w Trzebini cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Według szacunków, w ciągu pięciu godzin przez dworzec przewinęło się ponad trzy tysiące ludzi. Najwięcej było rodziców z dziećmi.

14
Pociągi przyciągnęły tłumy (WIDEO, ZDJĘCIA)
Uczestnicy Dnia Techniki Kolejowej w Trzebini na peronie 1
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Iwona Święszek z Trzebini przyszła w sobotę na trzebińską stację z córką Amelią. O DTK dowiedziała się z Facebooka. Gdy rozmawialiśmy, dopiero rozpoczęły zwiedzanie. Liczyły na wiele pozytywnych wrażeń.

Ewa i Daniel Chowańcowie przyjechali z Marysią i Karolem z Chrzanowa. Ich do uczestnictwa zachęciła zapowiedź imprezy w „Przełomie". Na stacji spędzili ponad dwie godziny.

- Było bardzo dobrze. Pomysł super. Warto było przyjść. Lubimy takie rodzinne wycieczki. Dzieci się czegoś uczą, my także - powiedzieli. Najbardziej podobał im się przejazd Impulsem Kolei Małopolskich oraz makieta kolejowa z ruchomymi miniaturami pociągów, rozłożona w dworcowej poczekalni.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie, trzeba było trochę poczekać w kolejce do zwiedzania lokomotyw stojących przy peronie 1 czy na przejazd drezyną Lokalnej Kolei Drezynowej z Regulic.

Wielkim powodzeniem cieszyły się kursy pociągiem Impuls z Trzebini do Chrzanowa i z powrotem. Po zakończeniu pierwszego z nich ze składu wysiadło około 300 osób.

Dla organizatora Dnia Techniki Kolejowej - Stowarzyszenia „Stacja Chrzanów" - frekwencja była zaskoczeniem. Pozytywnym.

- Przyjechali ludzie z Katowic, Rudy Śląskiej i innych miast. Z informacji, które uzyskaliśmy od Straży Ochrony Kolei, w trakcie trwania pięciogodzinnej imprezy pojawiło się około 3-4 tysięcy ludzi. My mieliśmy przygotowanych 200 ulotek. Te liczby mówią wszystko - podkreśla prezes stowarzyszenia Krzysztof Brandys.

- Czy za rok będzie II Dzień Techniki Kolejowej?

- Skoro był pierwszy, to czemu nie miałoby być drugiego? - odpowiada pytaniem na pytanie.