Tradycyjne smaki, rodzinne receptury i kulinarna rywalizacja na najwyższym poziomie – tak wyglądał Turniej Kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich „Kapusta z grochem na 750-lecie Nowej Góry”, który odbył się 27 czerwca w Świetlicy Wiejskiej na Łanach. Wydarzenie było jednym z elementów obchodów jubileuszu 750-lecia Nowej Góry.