Bez oficjalnych przemówień i wielkiej sceny, za to z domowymi wypiekami, wspomnieniami i rozmowami do późnego wieczora. Mieszkańcy bloku nr 13 na osiedlu Chemików w Alwerni świętowali 40-lecie budynku, do którego pierwsi lokatorzy wprowadzili się w marcu 1986 roku.