Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Piłkarz z Libiąża znalazł nowy klub. Zagra w Fortuna I lidze

14.09.2023 17:00 | 2 komentarze | 3 727 odsłony | Michał Koryczan

Patryk Plewka, wychowanek Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów.

2
Piłkarz z Libiąża znalazł nowy klub. Zagra w Fortuna I lidze
Patryk Plewka. Fot. Udostępnione przez Chrobrego Głogów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Środkowy pomocnik Patryk Plewka (23 lata) przygodę z futbolem zaczynał w Szkole Piłkarskiej Górnik Libiąż.
Stamtąd trafił do Wisły Kraków. Najpierw grał w drużynach młodzieżowych tego klubu, a w 2018 r. zadebiutował w zespole „Białej Gwiazdy" na boiskach ekstraklasy, w wygranym 2-1 meczu z Miedzią Legnica.

W sezonie 2019/2020 był wypożyczony do Stali Rzeszów. Po rocznym pobycie w szeregach drugoligowca wrócił do Wisły. W jej barwach zanotował 52 występy na najwyższym poziomie krajowych rozgrywek.

W poprzednim sezonie zagrał w 12 meczach krakowskiej drużyny w pierwszej lidze, wszystkie w rundzie jesiennej. W przerwie zimowej został wystawiony na listę transferową. W czerwcu umowa łącząca zawodnika z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Od tego czasu Patryk Plewka pozostawał bez klubu. W czwartek, 14 września środkowy pomocnik został nowym graczem pierwszoligowego Chrobrego Głogów, z którym klub związał się roczną umową z opcją przedłużenia o kolejny rok. W klubie z województwa dolnośląskiego będzie grał z numerem „8" na koszulce.

Okazję do debiutu w barwach Chrobrego będzie miał już w sobotę, 16 września. Drużyna z Głogowa zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków, a więc byłym klubem Patryka Plewki.

Po siedmiu kolejkach Fortuna I ligi Chrobry zajmuje osiemnaste, ostatnie miejsce w tabeli. W dotychczasowych spotkaniach drużyna z Głogowa zanotowała jedno zwycięstwo i sześć porażek.

W przeszłości w barwach Chrobrego grał wychowanek Świtu Krzeszowice Tomasz Zając, mający na koncie występy m.in. w Wiśle Kraków, Koronie Kielce, Stomilu Olsztyn i Wiśle Puławy. W rundzie wiosennej sezonu 2014/2015 zagrał w Głogowie w 9 meczach pierwszej ligi, strzelając dwa gole.