Piłkarska niedziela. Piłkarze Chełmka bliscy sprawienia sensacji. Ostatecznie zremisowali z Wieczystą Kraków (WIDEO, ZDJĘCIA)

07.11.2021 17:07 | 2 komentarze | 5 877 odsłon | Marek Oratowski
Do 83. minuty piłkarze IV-ligowego Chełmka prowadzili 2-1 z podopiecznymi Franciszka Smudy z Wieczystej Kraków. Ostatecznie zremisowali z bardzo silnym rywalem, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał.
2
W niedzielnym meczu zawodnicy Chełmka często łapali graczy Wieczystej na spalone

KEEZA IV liga - grupa zachodnia

KS Chełmek - Wieczysta Kraków 2-2 (2-1)
1-0 Michał Bury (8), 1-1 Dawid Linca (31), 2-1 Tomasz Kustra (45), 2-2 Jakub Bąk (84)

Chełmek: Przewoźnik - Wadas, Pędrys, Kaleta, Wesecki, Kustra, Bury, Bloch, Sidor, Kantek (65. Kulig), Savelenko
Wieczysta: Plewka (46. Miśkiewicz)- Michalski, Bąk, Gamrot, Frańczak, Linca, Guzik, Jampich, Majewski, Szewczyk (46. Kołodziej), Pietras (46. Urbański)

Goście zagrali bez Sławomira Peszko, który w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski z Garbarnią Kraków zerwał więzadła krzyżowe. Mimo to goście byli zdecydowanym faworytem meczu oglądanego przez 800 kibiców. Gospodarze jednak zagrali ambitnie i od początku pokazali, że nie przestraszyli się rywala.
Już w 8. minucie Michał Bury, który podciągnął prawą strona boiska, trafił do siatki. Goście długo nie mogli się przebić przez szczelną defensywę miejscowych. W końcu Dawid Linca strzałem z 12 metrów doprowadził do wyrównania. Gospodarze jednak zdobyli gola „do szatni" po strzale swojego kapitana Tomasza Kustry.
W przerwie trener Franciszek Smuda dokonał trzech zmian i Wieczysta przystąpiła do zdecydowanych ataków. Do 83. minuty gospodarze dzielnie się bronili, wyprowadzając kilka ataków. Wtedy Jakub Bąk zdobył bramkę na wagę remisu. To dopiero drugi remis niepokonanej ekipy Wieczystej w sezonie (wcześniej punktami podzieliła się z Orłem Ryczów). Przypomnijmy, że tydzień temu zespół z Krakowa pokonał u siebie Trzebinię 4-0.

Po 17 kolejkach zespół Wieczystej ma 11 punktów przewagi nad drugą w tabeli ekipą Jaskowic. Na półmetku sezonu Chełmek jest 13., a Trzebinia 16.

Obejrzyjcie wideo i zdjęcia z tego meczu. Poprowadzili go sędziowie z PPN Chrzanów: Łukasz Łabuzek, Michał Gębala i Piotr Mucha.