Bramkarz obronił karnego, Fablok Chrzanów w finale regionalnego Pucharu Polski (WIDEO, ZDJĘCIA)

08.09.2021 19:50 | 1 komentarz | 6 159 odsłon | Michał Koryczan
MKS Fablok Chrzanów pokonał LKS Żarki w środowym meczu 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów.
1
Tomasz Braś, bramkarz MKS Fablok Chrzanów

1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów

MKS Fablok Chrzanów - LKS Żarki 3-0 (1-0)

1-0 Rafał Chrząszcz (21), 2-0 Mariusz Fudali (85), 3-0 Rafał Brzezoń (90)

Chrzanów: Braś - Gędłek (46. M. Kocot), Trzeciak, Kadłuczka, Piechota, Brzezoń, Sabuda (69. Kędziora), Fudali, Matys (59. Tekielak), Pabis (56. Lasik), Chrząszcz

Żarki: Wiśniewski - Osadziński, K. Jesionowski (46. Szafran), Gaudyn (46. P. Nędza), Patyk, Kosowski, Miziołek (80. K. Kikla), Sz. Przepiórka, Cygan (46. Z. Horawa)

W niedawnym meczu wadowickiej okręgówki LKS Żarki pokonał u siebie Fablok 3-2. W spotkaniu pucharowym chrzanowianom udało się zrewanżować rywalom, uświetniając tym samym w najlepszy możliwy sposób debiut na ławce trenerskiej Mariusza Wójcika.
Pojedynek mógł się jednak zacząć znacznie lepiej dla gości. W 20. minucie arbiter podyktował dla nich jedenastkę (za zagranie piłki ręką przez jednego z graczy Fabloku). Były zawodnik chrzanowskiego klubu Szymon Przepiórka próbował uderzenia „podcinką", ale Tomasz Braś obronił.
Co więcej, golkiper gospodarzy błyskawicznie rozpoczął kontratak swojej drużyny, który skutecznie sfinalizował Rafał Chrząszcz. Niewykorzystana okazja Żarek zemściła się więc na nich błyskawicznie.
W 36. minucie do remisu mógł doprowadzić Jakub Żegleń, ale przegrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Brasiem.
Po zmianie stron przyjezdni próbowali mocniej zaatakować, ale ich próby często przypominały bicie głową w mur. Najlepszą szansę na strzelenie gola miał w 61. minucie Szymon Przepiórka, ale nie trafił czysto piłki głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.
W końcówce meczu chrzanowianie przypieczętowali zwycięstwo zdobyciem dwóch goli. W 85. minucie Mariusz Fudali wykorzystał dogranie od Patryk Jaszczura, a w 90. minucie Rafał Brzezoń popisał się kapitalnym rajdem i ze stoickim spokojem wpakował futbolówkę do siatki.
Fablok awansował tym samym do finału Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów, w którym zmierzy się zwycięzcą spotkania Victoria 1918 Jaworzno - MKS Trzebini. Spotkanie to zaplanowane zostało na środę, 22 września, o godz. 16:30).

Przeczytaj również:

Nietrzeźwy rowerzysta złapany na ulicy Karola Wojtyły

Ponad 500 nowych zakażeń koronawirusem w całym kraju, jeden w powiecie chrzanowskim

Dziewięć lat temu Adam Buksa strzelił trzy gole na stadionie w Trzebini, dziś może zagrać z Anglią

Zmienia się rozkład jazdy autobusów kursujących przez gminy Chrzanów, Libiąż i Chełmek

Czy śmieci w gminie Babice znowu będą droższe?