Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Boisko zarosło, piłkarze nie mogą na nim grać

10.08.2020 19:00 | 3 komentarze | 4 975 odsłony | Michał Koryczan

W ubiegłą niedzielę UKS Dulowa miał się zmierzyć u siebie ze SPRiN Regulice. Ostatecznie mecz odbył się na wyjeździe, bo zawodnicy UKS nie mogą grać i trenować na swoim boisku.

3
Boisko zarosło, piłkarze nie mogą na nim grać
Boisko w Dulowej. Fot. Dawid Kowalik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak tłumaczy prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Dulowa Dawid Kowalik, 30 czerwca wygasła dotychczasowa umowa na wynajem boiska w Dulowej przez miejscowy UKS.

7 lipca prezes klubu złożył pismo do dyrekcji Szkoły Podstawowej w Dulowej w sprawie zawarcia nowej umowy na bezpłatny wynajem boiska, w zamian za jego utrzymanie.

Dyrekcja szkoły skierowała pismo do burmistrza Trzebini o wyrażenie zgody na zawarcie takiej umowy.
Jak informuje Dawid Kowalik, podczas spotkania z działaczami dyrektor szkoły nie zgodziła się na wykoszenie boiska przez klub. Poinformowała też, że szkoła także nie wykosi boiska, bo nie ma na to pieniędzy.

- Boisko jest niekoszone od 4 lipca. W tym roku klub wydał na jego utrzymanie 3,5 tysiąca złotych. Boisko jest już w tym momencie tak zaniedbane, że te pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Doprowadzenie murawy do stanu sprzed 30 czerwca będzie kosztować co najmniej dwa razy tyle - mówi Dawid Kowalik.

W czwartek, 6 sierpnia prezes UKS otrzymał informację telefoniczną od zastępcy burmistrza Trzebini Mirosława Cholewy, że pismo szkoły w sprawie umowy dotyczącej wynajmu boiska w Dulowej zostało rozpatrzone pozytywnie, a informacja przesłana do szkoły.

Prezes UKS wysłał w tej sprawie wiadomość do dyrekcji SP w Dulowej. Dostał odpowiedź, że dyrektor jest na urlopie do 24 sierpnia.

Klub obawia się, że do końca miesiąca nie będzie mógł korzystać z boiska, które pozostanie bez opieki i jego stan znacznie się pogorszy, m.in. wskutek braku koszenia.

- Ta sytuacja jest dla mnie niepojęta. Włożyliśmy dużo fizycznej pracy i pieniędzy, aby boisko prezentowało się jak najlepiej. Zostało to zaprzepaszczone. Od miesiąca musimy trenować na innych obiektach sportowych. Mecze domowe musimy grać na wyjazdach (m.in. niedzielne spotkanie ze SPRiN Regulice - dop. red). Nie możemy też ustalić terminu wznowienia treningów grup młodzieżowych, ponieważ nie wiemy kiedy umowa zostanie przygotowana. Nie rozumiem takiego działania ani jaki jest tego powód. Przecież wspólnym celem klubu i szkoły jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży - mówi Dawid Kowalik.

Komentuje Anita Lipnicka, zastępca burmistrza Trzebini:

„Władze gminy wyraziły zgodę na nieodpłatne udostępnienie UKS Dulowa boiska sportowego przy szkole do 30 listopada 2020 roku z sugestią, by klub zajmował się bieżącym utrzymaniem boiska. Wniosek w tej sprawie złożył do gminy dyrektor Szkoły Podstawowej w Dulowej. Boisko sportowe zostało bowiem oddane w trwały zarząd dyrektorowi szkoły i to on ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowe nim dysponowanie. Z posiadanych informacji wynika, że dotychczasowa umowa na nieodpłatne udostępnienie boiska UKS Dulowa oraz porozumienie klubu sportowego z dyrektorem szkoły wygasły końcem czerwca tego roku. Klub sportowy mógł złożyć wniosek o ich przedłużenie przed terminem ich wygaśnięcia, by zapewnić sobie możliwość ciągłego korzystania z boiska. Ale tego nie zrobił."

Zapytanie w tej sprawie wysłaliśmy także do SP w Dulowej. Otrzymaliśmy odpowiedź, że dyrektor jest na urlopie. Nasza zapytanie zostanie przekazane 24 sierpnia.

 

Przeczytaj również:

Piłkarska niedziela. Zespoły z gminy Alwernia wygrały w komplecie

Piłkarska sobota. Sprawdź wyniki meczów

Piłkarski raport transferowy. Klasa A - Chrzanów

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

Piłkarski raport transferowy. Klasa okręgowa - Chrzanów

KS Chełmek skompletował kadrę na sezon 2020/2021

Oto kadra MKS Trzebinia na sezon 2020/2021