Ziemia chrzanowska

Faworyt za burtą Pucharu Polski! Historyczny wynik Zagórzanki

29.08.2018 19:39 | 13 komentarzy | 8 347 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 20:30

W środę poznaliśmy półfinalistów Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów.

13
Gol Łukasza Sochackiego (przy piłce) nie wystarczył. MKS Trzebinia przegrał z Zagórzanką Zagórze

Puchar Polski

Ćwierćfinały na szczeblu PPN Chrzanów

Zagórzanka Zagórze - MKS Trzebinia 1-1, karne 4-3 (Artur Oczkowski 44 - Łukasz Sochacki 68)
Zespół z Zagórza pierwszy raz w historii nie dał się pokonać trzebińskiemu MKS. Poprzednie trzy konfrontacje z tą drużyną kończyły się pewnymi triumfami "żółto-czarnych".
Po 90. minutach środowego spotkania było 1-1. Na gola Artura Oczkowskiego, zdobytego tuż przed przerwą, w drugiej połowie odpowiedział Łukasz Sochacki.
O awansie decydowały więc rzuty karne. Te lepiej egzekwowali występujący w A-klasie gospodarze i to oni zagrają w półfinale Pucharu Polski.
Czawrtoligowy dziś MKS po raz pierwszy od 2009 roku kończy rywalizację na tym etapie rozgrywek. Wówczas przegrał w ćwierćfinale z Arką Babice, a więc innym reprezentantem babickiej gminy.
- Sprawiliśmy niespodziankę, choć trzeba przyznać, że Trzebinia jest obecnie słaba. Zagórzanka zagrałą mądrze. Nastawiła się na defensywę i grę z kontry. Chłopaków trzeba pochwalić, że zagrali bardzo ambitnie, mimo iż w sobotę czeka ich najważniejszy mecz sezonu - mówi Leon Kozioł, prezes Zagórzanki.

Arka Babice - Victoria 1918 Jaworzno 1-3 (Sebastian Jaromin - Michał Goryczka dwie, Mariusz Suwaj)

LKS Żarki - Ciężkowianka Jaworzno 2-2, karne 7-6

Fablok Chrzanów - Nadwiślanin Gromiec 0-3 walkower
Spotkanie nie doszło do skutku. Gospodarze zdecydowali oddać mecz walkowerem. Goście zostali więc pierwszymi półfinalistami Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów.