Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Czy prokuratura zajmie się nocną prohibicją w Chrzanowie?

20.03.2023 13:00 | 4 komentarze | 3 853 odsłony | Łukasz Dulowski
Lokalni liderzy partii Nowa Nadzieja zapowiadają złożenie wniosku do prokuratury o zbadanie zgodności z prawem uchwały wprowadzającej zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w Chrzanowie.
4
Czy prokuratura zajmie się nocną prohibicją w Chrzanowie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szymon Chanek, wiceprzewodniczący okręgu chrzanowskiego partii Nowa Nadzieja, informuje, że na czwartek, 23 marca, o godz. 14, zaplanowano konferencję prasową przed Prokuraturą Rejonową w Chrzanowie.

Po zakończeniu konferencji zostanie złożony w prokuraturze wspomniany wniosek.

Nocna prohibicja obowiązuje w Chrzanowie od 11 listopada zeszłego roku, w godz. 23-6.

Burmistrz Robert Maciaszek nie krył, że wprowadzenie nocnej prohibicji miało związek z funkcjonowaniem całodobowego wówczas sklepu przy al. Henryka.

Zakaz objął jednak cały Chrzanów z wszystkimi osiedlami. Nocna prohibicja dotyczy też stacji paliw na terenie miasta Chrzanowa, czyli np. przy ul. Podwale czy Trzebińskiej.

- Wprowadzenie tego ograniczenia traktuję jako pilotaż. Po roku sprawdzimy, czy spadła liczba zakłóceń ciszy nocnej. Podobnie jak to miało miejsce w innych miastach, które wprowadziły takie ograniczenie wcześniej. Jeśli nie odczujemy pozytywnych efektów nowego prawa, wniosę do Rady o uchylenie uchwały - zastrzegał burmistrz Robert Maciaszek.

Przypomnijmy, że jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów, 25 października zeszłego roku, Emil Krawczyk i Szymon Chanek (obecnie lokalni liderzy Nowej Nadziei) złożyli w Urzędzie Miejskim w Chrzanowie petycję w sprawie uchylenia nocnej prohibicji. Petycję tę Rada Miejska w Chrzanowie odrzuciła.