Nie masz konta? Zarejestruj się

Jankowice

Drugie podejście do przebudowy mostu na Wiśle w Jankowicach. Potrzeba dodatkowych milionów

30.07.2022 19:00 | 0 komentarzy | 5 209 odsłon | Michał Koryczan

Oferty w drugim przetargu obejmującym przebudowę mostu w Jankowicach okazały się ponownie wyższe niż szacował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

0
Drugie podejście do przebudowy mostu na Wiśle w Jankowicach. Potrzeba dodatkowych milionów
Widok na most na Wiśle w Jankowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka miesięcy temu ZDW w Krakowie ogłosił przetarg na budowę obwodnicy i mostów w ciągach dróg wojewódzkich. Wśród nich znalazł się m.in. na most w Jankowicach, łączący ze sobą dwa powiaty: chrzanowski i oświęcimski.

W przetargu złożone zostały trzy oferty. Najtańsza za prawie 240 mln zł, a najdroższa za blisko 320 mln zł. Tymczasem ZDW zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję 177 mln zł. Przetarg został unieważniony, bo ZDW nie jest w stanie dołożyć tylu pieniędzy.

W czerwcu przetarg został ogłoszony po raz drugi. Podobnie jak za pierwszym razem złożone zostały trzy oferty. Najtańsza warta nieco ponad 236 mln zł, najdroższa za ponad 273 mln zł. Tymczasem ZDW znów zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję 177 mln zł. Na razie nie wiadomo, czy tym razem inwestor zdecyduje się dołożyć brakujące pieniądze.

Przypomnijmy, że wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 28 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Obecna konstrukcja mostu ma zostać całkowicie zdemontowana. W jej miejsce ma powstać zupełnie nowy, większy obiekt o szerokości ponad 12 metrów z jednostronnym chodnikiem oraz ścieżką pieszo-rowerową, łączącą się z istniejącą Wiślaną Trasą Rowerową.

Na czas przebudowy mostu wykonana zostanie przeprawa tymczasowa, o łącznej długości około 300 metrów i szerokości około 12 metrów. Zostanie poprowadzony równolegle do przebudowywanego mostu głównego (po jego prawej stronie, patrząc od strony Jankowic), który zostanie wyłączony z ruchu komunikacyjnego.


Czytaj również

7 goli MKS Trzebinia w sparingu z drużyną Andrzeja Sermaka

W sobotę i niedzielę uwaga na silny deszcz i burze

Startuje 79. Tour de Pologne. Gdzie pojadą kolarze?

Regionalny Puchar Polski. Znamy terminy meczów pierwszej rundy

Pierwsze zmiany kadrowe w MKS Trzebinia

W poniedziałek zawyją syreny alarmowe