Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Uczniowie z Libiąża odebrali legitymacje PTT. Niedługo pojadą na pierwszą wycieczkę (ZDJĘCIA)

17.05.2022 15:00 | 0 komentarzy | 3 547 odsłony | Marek Oratowski
We wtorek w Zespole Szkół KSW w Libiążu powstało 22. szkolne koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział w Chrzanowie. Jego członkowie mają ambitne plany.
0
Uczniowie z Libiąża odebrali legitymacje PTT. Niedługo pojadą na pierwszą wycieczkę (ZDJĘCIA)
Członkiem nowego koła została m.in. Maja Szczerbowska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie aktywizuje coraz więcej młodych ludzi. Organizuje dla nich wycieczki, rajdy na orientację, akcje sadzenia lasu, sprzątanie Beskidów oraz konkurs wiedzy o górach. Nic dziwnego, że w kolejnych placówkach oświatowych powstają jego szkolne koła. We wtorek 17 maja do tej listy dołączył Zespół Szkół KSW w Libiążu.

Prezes zarządu oddziału Remigiusz Lichota opowiedział o działalności koła. Dyrektor szkoły Anetta Szewczyk wręczyła 25 uczniom legitymacje członkowskie.

- Wcześniej brałem udział w wycieczkach górskich organizowanych przez PTT, do którego zapisałem się za namową żony. Pomyślałem, że warto wciągnąć do tego dzieci i młodzież. Do koła przystąpili uczniowie szkoły podstawowej i liceum. Pierwszą wycieczkę planujemy na Leskowiec. Być może wcześniej uda nam się jeszcze załapać na sobotnią akcję sprzątania Beskidów. Pełną działalność rozwiniemy od września - powiedział nam nauczyciel historii Roman Issakiewicz, który będzie opiekunem koła. Pomoże mu w tym wuefista Dawid Wiktor.

Obejrzyjcie zdjęcia z założenia koła.