Akcja Górka-Kowalik-Szczurek dała Trzebini wygraną nad rezerwami drugoligowca (WIDEO, ZDJĘCIA)

04.09.2021 14:00 | 1 komentarz | 5 160 odsłon | Michał Koryczan
Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia wygrali drugi mecz w sezonie, pokonując na swoim stadionie Garbarnię II Kraków.
1
Pomocnik MKS Adrian Zybiński (z lewej) walczy o piłkę z graczem Garbarni II

KEEZA IV liga - grupa zachodnia małopolska

MKS Trzebinia - Garbarnia II Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Marcin Szczurek (67)

MKS: Wróbel - Ruczyński, Górka, Kalinowski, Sz. Kurek, Gałka (66. Garlacz), Zybiński (90. Kaiser), Barczyk (66. Wierzba), Kowalik, Szczurek (84. Mrożek), Mendela (66. Sochacki)

Garbarnia II: Kieliszek - Kolendowski, Sabat (82. Strzeboński), Dzierżak (72. Sarga), Kowalczyk, Solecki, N. Zalejski, D. Zalejski (65. Supel), Kołton (46. Paczka), Mielec, Kowalski

Po środowym remisie z zamykającą ligową tabelę Clepardią Kraków, wszyscy w Trzebini zdawali sobie sprawę, że w konfrontacji z przedostatnią w klasyfikacji Garbarnią II cel może być tylko jeden - komplet punktów. Udało się go zrealizować, choć wygrana z pewnością nie przyszła gospodarzom łatwo. Radości po końcowym gwizdku nie krył trener MKS Wojciech Skrzypek, który odniósł pierwsze zwycięstwo w swoim drugim spotkaniu w roli szkoleniowca „żółto-czarnych".
W porównaniu do meczu z Clepardią, w wyjściowej jedenastce miejsce Jana Martyniaka (pauza za nadmiar żółtych kartek) w środku obrony zajął Marcin Kalinowski. Z kolei w drugiej linii Łukasza Sochackiego zastąpił Marcin Szczurek. Korekty można śmiało zaliczyć na plus, bo trzebinianie nie stracili bramkę, a zwycięskiego gola zdobył właśnie Marcin Szczurek.
W pierwszej, bezbramkowej odsłonie najlepszą okazję do zdobycia gola dla MKS miał Michał Kowalik. W 8. minucie po podaniu od Adriana Gałki nie zdołał jednak uderzyć czysto piłki i ta przeszła obok słupka.
Groźnie pod bramką przyjezdnych było również w 18. minucie. Po dośrodkowaniu Michała Kowalika z rzutu rożnego, Marcin Kalinowski główkował nieznacznie nad poprzeczką.
Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęli goście. W 48. minucie efektownym strzałem popisał się Dominik Solecki, ale futbolówka nie znalazła drogi do bramki.
Wynik w 67. minucie otworzyli za to miejscowi. Radosław Górka posłał prostopadłe podanie do Michała Kowalika. Ten wpadł w pole karne, poradził sobie z obrońcą rywali i tuż sprzed linii końcowej boiska zagrał piłkę do Marcina Szczurka, który skierował futbolówkę do siatki.
Garbarnia II miała szansę na wyrównanie w 79. minucie, ale znajdujący się w polu karnym gospodarzy Patryk Paczka uderzył niecelnie.
W końcówce meczu strzału z szesnastu metrów spróbował jeszcze Łukasz Wierzba, ale Bartosz Kieliszek był na posterunku.
MKS wygrał więc 1-0, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie. Po odejściu trenera Szymona Stawowego zespół wywalczył w trzech meczach siedem punktów (we wcześniejszych czterech spotkaniach zdobył jedno „oczko").