Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kręcimy kilometry dla Sebastiana Kulczyka z Chrzanowa

10.06.2021 20:00 | 1 komentarz | 2 731 odsłony | Marek Oratowski
Możecie pomóc 44-letniemu Sebastianowi Kulczykowi. Kiedyś biegał półmaratony, jeździł na rowerze i startował w triathlonach. Od roku po niefortunnym skoku do basenu jest przykuty do inwalidzkiego wózka.
1
Kręcimy kilometry dla Sebastiana Kulczyka z Chrzanowa
Sebastian Kulczyk przed i po wypadku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pracował w chrzanowskim RPWIK-u. Zaliczył lokalne biegi oraz kilka półmaratonów, organizowanych w Katowicach i Krakowie, a także kilka triathlonów - w Trzebini, Jaworznie i Tychach. Spinał się w skałkach i grał w siatkówkę w zakładowej drużynie.

Jego dotychczasowy świat zawalił się 26 lipca ubiegłego roku. Podczas rodzinnego wyjazdu tak niefortunnie wskoczył do przydomowego basenu, że uderzył głową o dno. Doznał urazu rdzenia kręgowego. Nie mógł ruszać rękami ani nogami. Po pobytach w szpitalu chrzanowianin przechodzi żmudną i kosztowną rehabilitację. Cały czas opiekuje się nim żona, która musiała się zwolnić z pracy.

Chcemy pomóc Sebastianowi w jego powrocie do sprawności. Redakcja "Przełomu" organizuje akcję kręcenia kilometrów na rowerze na jego rzecz. Sponsorzy wpłacą na rehabilitację pieniądze, ale wy musicie też dać coś od siebie i zaliczać kolejne dystanse. Zliczymy wszystkie kilometry. Wtedy okaże się, jaka kwota zostanie przekazana na leczenie Sebastiana.

Szczegóły dotyczące akcji znajdziecie na grupie Rowerowy Przełom. Natomiast cały wywiad z niepełnosprawnym mieszkańcem Chrzanowa przeczytacie w najnowszym wydaniu "Przełomu". Jest dostępne także tutaj.