Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Gdzie dzwonić, gdy peron jest nieodśnieżony

03.12.2020 10:00 | 0 komentarzy | 1 987 odsłona | Michał Koryczan
Ponad 5 mln metrów kwadratowych powierzchni jest na sieci kolejowej do zimowego utrzymania w całym kraju. To obszar 700 boisk do piłki nożnej.
0
Gdzie dzwonić, gdy peron jest nieodśnieżony
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe SA, do o zimowych akcji na torach gotowe są 282 specjalistyczne pojazdy.

Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych mogą wykorzystać 15 kombajnów - zespołów odśnieżnych, zbierających i wywożących śnieg, 50 pługów i 217 odśnieżarek.

PKP Energetyka zapewnia 66 pociągów sieciowych, w tym pojazdy wyposażone w urządzenia do odladzania i usuwania szadzi z przewodów sieci trakcyjnej.

Dyspozytorzy PLK przez całą dobę mają czuwać nad sprawnym prowadzeniem ruchu pociągów. Monitoring pogody oraz sprawdzanie przejezdności linii mają zapewnić w zimie bezpieczne i sprawne podróże oraz przewozy towarowe.

Do zimowego utrzymania na sieci kolejowej w całym kraju jest ponad 5 mln mkw powierzchni. To obszar 700 boisk do piłki nożnej - peronów, przejść podziemnych, kładek i dojść.

Za ich stan odpowiadają pracownicy zarządcy infrastruktury i firmy zewnętrzne. Odśnieżanie, usuwanie lodu, zabezpieczenie piaskiem ma być dostosowywane do warunków pogodowych.

Uwagi o nieodśnieżonych peronach można zgłaszać telefonicznie do Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie. Telefon: 12 393-36-63 oraz 12 393-14-89.

W akcji zima dodatkowe wsparcie zapewni 900 maszyn, w tym wózki motorowe i pociągi robocze do wywozu śniegu, samochody, koparki. Sprawne działanie kilkunastu tysięcy rozjazdów zapewnia ogrzewanie. Ponad 900 km torów, szczególnie narażonych na zawieje śnieżne, posiada specjalne osłony.

 

Przeczytaj również:

Żuk strażacki idzie pod młotek. Za ile można go kupić?

Drużyny z Chrzanowa i Trzebini walczą o wyjazd na mistrzostwa Polski

Emilia Nowak z Chrzanowa w półfinale Miss Polski Nastolatek

W tym roku ksiądz może nie przyjść po kolędzie

Nowe atrakcje na Błoniach Karniowickich, czyli dawnym nawsiu (WIDEO, ZDJĘCIA)

Nowe autobusy elektryczne w PKM Jaworzno. Pojadą również do Chrzanowa

Złodziej ukradł ze sklepu alkohol i papierosy

Nietrzeźwy jechał autem. Uszkodził inny samochód