Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie....

27.06.2019 23:14 | 17 komentarzy | 10 142 odsłon | Alicja Molenda

Poprzedni burmistrz chciał na tej łące budować mieszkania. Obecny marzy o centrum biznesowo-konferencyjnym. Jest jeszcze inna propozycja, bo Trzebinia nie chce być gorsza od Chrzanowa.

 

17
Tu na razie jest ściernisko, ale będzie....
Trzebinia centrum. W tle ściana reklam i gmach policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zagospodarowanie centrum miasta, m.in placu za Orionem u zbiegu Krakowskiej i Ochronkowej (na zdjęciu), przewinęło się w dzisiejszej dyskusji radnych nad Raportem o stanie gminy Trzebinia za 2018 r.

Zielone centrum miasta nikomu by pewnie nie przeszkadzało, gdyby było reprezentacyjne i  zadbane. Modne są teraz na przykłąd miejskie łąki kwietne, na które można dostać nawet unijną dotację. W każdym razie  działka przy skrzyżowaniu, podobnie jak ta przy tzw. "placu Kotelona" - miejsce gminnych imprez - od lat czekają na jakiś nowy, ale bardziej miejski wizerunek.

Na  ten wizerunek zwrócił uwagę radny Grzegorz Żuradzki przywołując przykład Krzeszowic i Libiąża upiększajacyh od lat swoje centra, a także radny Tomasz Piszczek. T. Piszczek zaproponował, aby rozważyć wybudowanie przy skrzyżowaniu nowej siedziby biblioteki, takiej na miarę XXI wieku.

- Nie powinniśmy być gorsi od Chrzanowa- stwierdził.

Jarosław Okoczuk, burmistrz, powiedział, że te miejsca są w orbicie jego zainteresowań, ale wolałby zapytać mieszkańców, co ma być w tym miejscu, czyli odwołać się do modnych ostatnio konsultacji społecznych. Zdradził też pomysł sobie najbliższy. Na placu za Orionem widziałby gminną salę konferencyjną, taką na sesje, centrum biznesowe....

- Może nie byłby to nowy budynek urzędu, ale miejsce spotkań na miarę XXI wieku - rozmarzył się burmistrz.

Radna Halina Henc poszła w marzeniach jeszcze dalej. Ma już pomysł na zagospodarowanie pomieszczeń po bibliotece (obecnie ulokowanej w budynku przy Narutowicza) - na mieszkania.

Radny Tomasz Piszczek powiedział też dzisijja rzecz ważną, a mianowicie, że gminie Trzebinia potrzebne są długofalowe cele, takie, żeby dzięki nim radni tej kadencji mogli coś po sobie zostawić. Brawo!

A Państwo co by poradzili w sprawie zagospodarowania zielonych terenów w centrum Trzebini?

 

 

 

Więcej o Raporcie o stanie gminy Trzebinia za 2018 i naukach z niego płynących wkrótce w papierowym "Przełomie".