Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Ostatnia szansa na rejestrację i 9 tys. zł

28.08.2020 14:30 | 0 komentarzy | 3 976 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Do dzisiaj (piątek, 28 sierpnia) trwa rejestracja osób starających się o bezzwrotny bon o wartości 9 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że o wsparcie mogą się ubiegać samozatrudnieni z Małopolski.

0
Ostatnia szansa na rejestrację i 9 tys. zł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pieniądze będzie można wykorzystać na wszelkich niezbędnych wydatków związanych z utrzymaniem bieżącej działalności przedsiębiorstwa przez 3 miesiące.

Jednym z kryteriów jest to, że wnioskodawca boryka się z trudnościami finansowymi, które zaistniały wskutek epidemii COVID-19 i w efekcie jego sytuacja finansowa pogorszyła się. Innymi słowy jego obroty w czerwcu lub lipcu 2020 r. w porównaniu do średnich miesięcznych obrotów w 2 półroczu 2019 r. spadły o co najmniej 75 proc. (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku).

Zarząd województwa przeznaczył 16 mln zł dla przedsiębiorców samozatrudnionych.

Nabór wniosków prowadzony jest w dwóch etapach. Bon rekompensacyjny ma charakter dotacji bezzwrotnej, a sam projekt zrealizuje Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości. TUTAJ jest dostępny regulamin udzielania grantów w ramach projektu grantowego „Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Przedsiębiorczości" dla samozatrudnionych.