Nie masz konta? Zarejestruj się

Poręba Żegoty

Remont ważnej drogi, jeśli Polski Ład sypnie groszem

09.04.2022 16:30 | 2 komentarze | 4 918 odsłony | Łukasz Dulowski
Powiat planuje zmodernizować szosę z Poręby Żegoty do Okleśnej w gminie Alwernia. Wniosek o dofinansowanie tej inwestycji trafił do Polskiego Ładu.
2
Remont ważnej drogi, jeśli Polski Ład sypnie groszem
Szosa powiatowa na odcinku z Poręby Żegoty do zalewu Skowronek w Alwerni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Chodzi o kilkukilometrowy odcinek, czyli al. Belwender w Porębie Żegoty (od skrzyżowania z DW 780), następnie drogę przez las do zalewu Skowronek i ul. Powiśle w Okleśnej. Szacunkowy koszt tego zadania to 8,5 mln zł.

Ludzie od dawna proszą o remont drogi

Temat jest przypominany od wielu lat. Zły stan nawierzchni al. Belwender denerwuje mieszkańców.
- Tyle lat już się staramy o remont Alei Belwender. Naprawdę jest tam bardzo niebezpiecznie. Buduje się dużo domów, są firmy przy tej drodze. Mamy zrobiony projekt oświetlenia, który byłby bardzo pomocny przy remoncie tej drogi. Prosimy już chyba 11 czy 12 lat, pisma idą do powiatu i nic, i nic, i nic... - mówiła na jednej z sesji Rady Miejskiej w Alwerni Bogusława Majchrowska, sołtys Poręby Żegoty.

Ciekawa trasa dla pieszych i rowerzystów

Mieszkańcy chcieliby, aby wzdłuż al. Belwender zostało wykonane oświetlenie, a także pas dla pieszych i rowerzystów. Odpowiednio przygotowana trasa z Poręby Żegoty do zalewu Skowronek z pewnością cieszyłaby się zainteresowaniem spacerowiczów i rowerzystów.
Ponadto właśnie przy al. Belwender działa od 25 lat Galeria Drzewiej, prowadzona przez Zofię i Edwarda Góreckich. Jest to ciekawe miejsce, w którym można się zatrzymać.

Zależy od Polskiego Ładu

Jeśli natomiast chodzi o ul. Powiśle w Okleśnej (od skrzyżowania z drogą w kierunku Mirowa do połączenia z ul. Kolonia), to jest ona chyba jeszcze bardziej zniszczona niż wspomniana al. Belwender.
Zakres modernizacji opisywanego odcinka szosy powiatowej z Poręby Żegoty do Okleśnej, szacowany na ok. 8,5 mln zł, będzie zależeć od pozyskanych pieniędzy z Polskiego Ładu.
Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie, mówi, że zadanie ma objąć m.in. wymianę nawierzchni, utwardzenie poboczy, wykonanie oświetlenia.