Z dnia na dzień rośnie liczba osób objętych kwarantanną. Bezpłatna aplikacja w telefonie ma ułatwić ich kontrolę i dać im nieco komfortu, bo dzięki niej mogą np. poprosić o zrobienie zakupów.
Polacy, wracający z zagranicy objęci są 14 dniową kwarantanną. Nie mogą opuszczać domu. Muszą się również liczyć z codziennymi kontrolami policji. Za złamanie kwarantanny grozi kara do 30 tys. zł.
- Jednocześnie bardzo ważne jest ich wsparcie - podkreśla Iwona Szelichiewicz rzecznik prasowy KPP w Chrzanowie.
Aplikacja daje możliwość zgłoszenia zapotrzebowania na leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki niej można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.
W powiecie chrzanowskim jest ponad 200 osób objętych kwarantanną i z dnia na dzień ich przybywa. Dlatego warto, by pobrały aplikację.
- Każdej osobie objętej kwarantanną, z zastrzeżonego numeru zostanie wysłany sms i informacją o aplikacji. Nie ma możliwości, żeby korzystały z niej inne osoby, kwarantanną nieobjęte - zaznacza Iwona Szelichiewicz.
Szczegóły dostępne są na www.gov.pl/kwarantannadomowa
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
MKS Trzebinia bez trenera
Komentarz został usunięty z powodu odwalenia dziadówy.
Użytkownik.
10:58, 2025-07-04
MKS Trzebinia bez trenera
Czyli długi dynastii augustynków ciągną się nadal...
Lucek
10:57, 2025-07-04
Zajrzyjcie do nowego „Przełomu”!
Widać cenzura na portalu przełom ma się świetnie, żaden punkt regulaminu nie został przekroczony, ale niewygodna prawdą nie ma prawa tutaj istnieć
Szok
10:21, 2025-07-04
Pseudokibice zatrzymani za pobicie. Wśród nich trzebini
Przecież to takie "tygryski" i "niedźwiadki " jak mówi Andrzej D.!!!
Kierowca PKN
10:18, 2025-07-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz