Buraki są antyoksydantem i mają świetne działanie w profilaktyce nowotworów. Zakwas z nich oczyszcza i wzmacnia krew, bo zwiększa produkcję czerwonych krwinek. Warto przygotować go nie tylko na święta.
Składniki:
Wykonanie:
Wodę z cukrem zagotować. Buraki, marchewkę, pietruszkę i seler obrać i pokroić na plasterki. Czosnek obrać i pokroić. W kamiennym garnku lub szklanym słoju ułożyć buraki, dodać przyprawy i zalać letnią wodą, tak aby wszystkie buraki znalazły się pod wodą. Dolać soku z ogórków. Przykryć naczynie gazą i zostawić w temperaturze pokojowej na 5 dni. Po tym czasie wlać kwas do ciemnych butelek. Zamknąć. Przechowywać w lodówce lub chłodnej piwnicy.
Dlaczego warto zaserwować sobie zakwas:
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla miejscowości Chrzanó
Toż to szok! W lipcu 33°C?! Planeta Płonie! Ludzie! - oddajcie wszystkie oszczędności żeby uratować świat! (Jakby co, to można wpłacać do mnie) 😂
Globalista-kretynist
17:21, 2025-07-02
Mieszkaniec: zróbmy parking na dawnym targowisku
Hmmm to co z tym kleparzem zamiast targu panie burmistrzu? Przełom także cisza?
Kleparz
17:12, 2025-07-02
W czwartek pół Trzebini będzie bez wody
Nie ma ulicy Puławskiego w Trzebini...
KiKa
16:11, 2025-07-02
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla miejscowości Chrzanó
Jeden dzień ciepłej i panika
Alek
13:24, 2025-07-02
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz