To nie jest ani łatwe, ani tanie ciasto. Jednak ze wszystkich serników, jakie dotąd miałam okazję skosztować, ten smakuje mi najbardziej.
Podstawą dobrego sernika jest ser. Odradzam wszelkie gotowe produkty sernikowe. Lepiej dołożyć kilka złotych i kupić dobrej jakości twaróg. Wtedy ciasto na pewno się uda.
Składniki:
800 gramów twarogu
12 jajek
150 gramów mąki
150 gramów masła
250 gramów cukru pudru
garść rodzynek
szczypta soli
łyżka cukru waniliowego
Przygotowanie:
Zaczynam od kruchego ciasta. Mąkę siekam ze 100 gramami masła, szczyptą soli i 50 gramami cukru pudru. Zagniatam ciasto, owijam w folię i schładzam w lodówce przez pół godziny. Następnie rozwałkowuję na tortownicy wyłożonej papierem, nakłuwam widelcem i piekę przez 12 minut w piekarniku nagrzanym do 200 stopni Celsjusza.
Ser mielę w maszynce przynajmniej dwa razy. Białka oddzielam od żółtek. Resztę masła ucieram w makutrze, dodając pomału żółtka, cukier puder, cukier waniliowy i na końcu porcjami ser. Białka ubijam na sztywną pianę. Pomału dodaję do nich masę, rodzynki i delikatnie mieszam. Sernik piekę przynajmniej przez godzinę w 180 stopniach Celsjusza. Gdy wierzch zaczyna się za bardzo rumienić, ciasto przykrywam folią aluminiową. Podaję posypane cukrem pudrem lub polane czekoladą. (AJ)
Przełom nr 1 (1225) 5.1.2016

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Bo pYlicja przechodzi Nadzwyczajne Szkolenie w zakresie mamdatow za nienoszenie maseczek na wypadek gdy pififizer zechce jeszcze zarobic .......... pisywnia cylowa dla jajec
petrus
19:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Jak libiąscy radni bezrefleksyjnie głosowali 3 lata temu za wniesieniem aportem terenu i budynku do spółki plus zaciągnięcie kredytu to tutaj na forum Przełomu i na profilu gminy trąbiono, że to śmierdzi. To ciśnięto, że te osoby nie mają racji. I s_z_a_m_b_o właśnie wybija. Mamiono radnych niskimi kosztami co już wówczas było bajką. 3 lata i jest potwierdzenie. I co radni, dołożycie teraz że swoich ?
Mieszkaniec_
19:21, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od początku to śmierdziało. Pamiętam spotkanie na Sokoła. Sporo osób wyszło po słuchaniu poplątanych wypowiedzi burmistrza i prezesa.
Przeciwnik
19:03, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Trzeba być niezłym frajerem żeby zapłacić więcej niż za mieszkanie na własność.
Adam
18:25, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz