Jeśli ktoś lubi pikantne potrawy, może spróbować zrobić tortillę z pysznym i rozgrzewającym nadzieniem. Jeśli natomiast wolicie zjeść coś mniej ostrego, zastosujcie wersję z mniejszą ilością piekących przypraw.
Wszystkie składniki dostępne są w lokalnych sklepach. Nie powinniście mieć problemu z przygotowaniem meksykańskiego dania w zaciszu domowym.
Składniki:
placki tortilli
pierś z kurczaka
cebula
papryka czerwona (w wersji na ostro dodajemy także jalapeno)
kukurydza z puszki
fasola czerwona z puszki
przecier pomidorowy lub sos
sól, pieprz, czosnek, przyprawa do dań meksykańskich
PRZYGOTOWANIE:
Na oliwie szklimy posiekaną cebulkę. Dorzucamy pokrojoną pierś z kurczaka i pozostałe składniki. Chwilę dusimy, aż trochę odparuje. Można próbować i doprawiać według uznania. Nakładamy na tortillę i zawijamy. Zwinięte placki oprószamy żółtym serem oraz ostrą papryką i układamy na blachę. Wkładamy do piekarnika (może być wersja z grillem) i pieczemy, aż ser zacznie się topić. Nakładamy na talerze. Smacznego!
(E)
Przełom nr 07 (1180) 18.2.2015

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
z burmistrzem Chrzanowa
,
23:35, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Szkoda, że nie wiedziałam nic o loterii. Chyba słabo zareklamowana. W urzędzie nie było, ma stronie Przełomu też nie widziałam.
Beza
22:27, 2026-05-21
Przed nami weekend pełen futbolu
Mecz w Krzeszowicach w sobotę o 15:45
marcinellino
22:20, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
A gdzie były informacje o tej loterii 🤔
Barbara
21:31, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz