- Długie suknie z wiązanymi u szyi kokardami oraz krótkie wzorzyste sukienki w kształcie litery A mają dominować w nadchodzącym sezonie - mówi Anna Burchard
MODA. Za oknem jeszcze zimno i szaro, coraz częściej już jednak myślimy o zbliżającej się wiośnie. Co będzie modne w nadchodzącym sezonie doradzi projektant ubioru Anna Burchard z Chrzanowa.
MODA. Za oknem jeszcze zimno i szaro, coraz częściej już jednak myślimy o zbliżającej się wiośnie. Co będzie modne w nadchodzącym sezonie doradzi projektant ubioru Anna Burchard z Chrzanowa.
W kilku słowach można to określić, jako mieszankę stylów. Przeplatać się będą modowe inspiracje lat 60., 70. i 80. Trochę elementów orientalnych, a także geometryczne wzory, błyszczące tkaniny i... plastik.
Z orientalnymi elementami
Jeśli chodzi o inspiracje latami 70., to modne będą długie, zwiewne suknie, z dużymi dekoltami lub golfami. Dodatkowym elementem pasującym do nich są wiązane pod szyją duże kokardy. Dominować mają również olbrzymie falbany, a ich elementy ozdobią zarówno dół sukienek i bluzek, jak i rękawy. Panie lubiące chodzić w szerokich spodniach, mogą mieć pole do popisu.
- Osoby lubiące styl lat 60. też nie mają na co narzekać. Sukienki w kształcie litery A, z wzorami w duże kwiaty, a także geometrycznymi. Gładkie natomiast w bardzo mocnych, soczystych barwach - wylicza Anna Burchard.
Lata 80. w modzie nadal będą popularne. Szerokie ramiona w żakietach i bluzkach, zwężane nogawki spodni i złote wykończenia wciąż jeszcze są na topie.
Obok jednak pojawią się elementy orientalne w stroju. Motywy japońskie, ostre załamania tkanin, przypominające sztukę origami. Na to właśnie projektanci zwracają uwagę.
Szmaragd i cytrynowa żółć
Jeśli chodzi o kolorystykę, to na topie znajdą się odcienie miedzi, brązu, liliowego różu i morskiej zieleni.
- Kolor szmaragdowy przewija się niemal we wszystkich katalogach mody. Podobno to barwa, pasująca do każdego typu urody - mówi Burchard.
Dużo będzie też odcieni fuksji i czerwieni. Tak, jak w ubiegłym sezonie modny był kolor pomarańczowy, tak teraz prym będzie wiódł żółty cytrynowy.
Wśród tkanin błyszczące, opalizujące materiały w kolorach szlachetnych kamieni, ale noszone nie jako strój wieczorowy, a dzienny.
- Do tego dochodzi przezroczysty cienki plastik. W formie płaszczy, torebek, butów czy innych dodatków - mówi Burchard.
Platforma i kaczuszka
W nadchodzącym sezonie panie mogą dać nieco odpocząć swoim nogom. Wysokich szpilek powinno być mniej na rzecz popularnych cały czas baletek na całkiem płaskim obcasie lub tzw. kaczuszce. Modne też będą buty płaskie, lecz na grubej platformie.
- Torebki ozdobią pióra, ćwieki i cekiny. Wiele z nich będzie wzorzystych. Ozdoby pojawią się również na oprawkach okularów - dodaje projektant ubioru.
Jako dodatek modne będą także bardzo duże, odważne naszyjniki z kamieniami lub innymi elementami ozdób.
(es)
Przełom nr 08 (1079) 20.02.2013

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz