GiG zakończył badania mikrograwimetryczne na terenach zabudowy przy ul. Grunwaldzkiej w Sierszy, a także w rejonie obejmującym korty tenisowe oraz Willę NOT. Co z nich wynika?
Jak podała w komunikacie SRK, w rejonie bloków przy ul. Grunwaldzkiej, w obrębie terenu objętego niegdyś płytką eksploatacją, nie ma wyraźnych stref, wskazujących na utrzymywanie się pustek blisko powierzchni terenu.
Jednakże, z uwagi na stwierdzenie obecności pustek i stref rozluźnionych skał na głębokości eksploatacji pokładu podczas wierceń przy uzdatnianiu placu zabaw, nie można całkowicie wykluczyć zagrożenia powstawaniem zapadlisk w tym rejonie, jak i ciągłych odkształceń terenu (lokalnych obniżeń) na pozostałej części obszaru. W związku z tym, w obrębie wyznaczonych w opracowaniu trzech miejsc, zaproponowano przeprowadzenie weryfikujących je prac geologicznych.
W rejonie Willi NOT miejsca zagrożenia powiązane są z lokalną budową geologiczną i sytuacją górniczą. Tutaj wyodrębnione zostały strefy znacznych rozluźnień i pustek w górotworze. Celem sprawdzenia danych geofizycznych zalecono wykonanie pięciu wierceń badawczych do głębokości zalegania najpłytszego, eksploatowanego pokładu węgla kamiennego.
O wynikach badań mikrograwimetrycznych rejonie ZSTU w Trzebini pisaliśmy TUTAJ
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
29.04.2025
ZATRUDNIĘ kierowcę kat. C i C+E 500-380-561
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz