Co Polskie Koleje Linowe mówią o budowie parku rozrywki w Brodłach? - przelom.pl
Zamknij

Co Polskie Koleje Linowe mówią o budowie parku rozrywki w Brodłach?

15:00, 02.04.2022
Skomentuj Obszar planowanego tematycznego parku rozrywki w Brodłach (przez środek przebiega droga do rezerwatu Dolina Potoku Rudno) obejmuje powierzchnię 143 ha Obszar planowanego tematycznego parku rozrywki w Brodłach (przez środek przebiega droga do rezerwatu Dolina Potoku Rudno) obejmuje powierzchnię 143 ha

Społeczne protesty w sprawie tej inwestycji trwają od roku. Są połączone ze sprzeciwami dotyczącymi zaproponowanego przebiegu ruchliwej drogi obok planowanego parku rozrywki w Brodłach.

Na komisję komunalną jej przewodniczącemu radnemu Edwardowi Majchrowskiemu udało się zaprosić przedstawicieli PKL. W sprawie inwestycji, wywołującej sprzeciwy wielu ludzi, zapewniali, że wszystko, co powstanie w Brodłach, będzie uzależnione od opinii odpowiednich instytucji i jednostek, np. Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska czy Zespołu Parku Krajobrazowych.

Polskie Koleje Linowe przysłały również do Urzędu Miejskiego w Alwerni pismo w sprawie planowanego parku rozrywki w Brodłach.

(...) Zarząd PKL podtrzymuje wcześniejsze deklaracje związane z planem budowy parku tematycznego na terenie gminy Alwernia, jednakże by móc precyzyjnie określić koncepcję i szczegóły parku tematycznego PKL uprzednio musi poznać obowiązujące zapisy studium uwarunkowań oraz planu zagospodarowania przestrzennego, jaki będzie obowiązywać na terenie gminy Alwernia i oczywiście w obszarze posiadanej nieruchomości przez PKL. Spółka uwzględni charakter planowanej inwestycji i jej zakres do możliwości wynikających z planu zagospodarowania przestrzennego, a także zaplanuje tematykę parku w taki sposób, by być uzupełnieniem oferty gminy dla turystów. Potwierdzamy, że w planach PKL jest powstanie nowoczesnego ośrodka turystycznego, który będzie parkiem tematycznym, wpisującym się w oczekiwania klientów, związane z atrakcyjnym sposobem spędzania czasu wolnego w miejscu, które daje odbiorcom nie tylko rozrywkę, ale także edukację dla przedstawicieli wielu pokoleń. Park tematyczny byłby sposobem na rozwinięcie oferty turystycznej gminy Alwernia, mając szansę zostać miejscem pozycjonowanym w gronie najlepszych parków tematycznych w Europie. Jednocześnie pragniemy uspokoić wszystkich przytaczających niczym nieuzasadnione wizje o wielkich konstrukcjach tożsamych z ofertą tzw. wesołych miasteczek i lunaparków. Nie mamy w planie budowy instalacji, które nie wpisywałyby się w naturalny i nieinwazyjny charakter parków tematycznych, które z założenia są miejscem rodzinnym, stawiającym na zabawę poprzez edukację, czyli również poszanowanie przyrody. W przypadku realizacji inwestycji na tym terenie przez PKL będzie ona odzwierciedlała wartości, którymi PKL kieruje się od 85 lat. Są nimi: profesjonalizm, poszanowanie przyrody, dialog z lokalnymi partnerami, wpisanie się w strategię rozwoju regionu i zapewnienie jakościowej oferty dla odbiorców (...).

Więcej na ten temat piszemy w dostępnym w sprzedaży wydaniu "Przełomu".
(Łukasz Dulowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

taka jednataka jedna

0 0

Czyli jakby tu cos powiedzieć, żeby nic nie powiedzieć . Czysty PRL.

21:47, 04.04.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

0%