Tak twierdzi policja. Efekt? Gruchoty reklamujące skup aut stoją prawie na każdym parkingu i zaśmiecają przestrzeń publiczną.
W ostatnim wydaniu "Przełomu" rozmawiamy na ten temat z podinspektorem Mariuszem Jurczykiem, naczelnikiem wydziału ruchu drogowego w KPP w Chrzanowie.24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
Gazeta pani właścicielki ujada na (najczęściej) prawidłowo zaparkowane pojazdy, ale nie robi tego na idiotycznie parkujących w czasie zimioczyska.
0 0
Jaki morał tej bajki? Żyjemy w totalnie bezbronnym i nieudolnym państwie.
0 0
Jak to ktoś kiedyś mądrze napisał, wystarczy postawić tabliczkę, że np zakaz parkowania w niedzielę od godziny 3:00-5:00. Pojazdy zaparkowane w tych godzinach na parkingu będą usunięte na koszt właściciela. Kilka takich akcji i złomy same znikną
0 0
Nie wiem czy można coś takiego wykonać na publicznym parkingu :)
0 0
Tu trzeba niestety ustawy a kolejne rządy mają gdzieś ten problem.
0 0
Parking publiczny to parking miasta. Niech wezmą się do roboty i pogonią te złomy. Pod niektórymi już kwiatki i trawa rośnie
0 0
#Makariusz - można, już wiesz. Jeśli auto ma opłaty, tablice to może stać.. Twoje może? A czym się różni od tego na zdjęciu? To nie znaczy, że mi sie to podoba..
0 0
Pisząc wprost podinspektor naczelnik wydziału ruchu drogowego w KPP w Chrzanowie powiedział wprost że POLICJA i PAŃSTWO POLSKIE w tym przypadku jest bezsilne. Bo jeżeli ja będę chodziła teraz bez maseczki po ulicy to Policjant natychmiast wlepi mi mandat, jeżeli go nie przyjmę i nie wylegitymuję się dowodem osobistym to zostanę odstawiona na komisariat i pociągnięta do odpowiedzialności za nie podane danych osobowych na żądanie. Będzie sprawa w sądzie którą przegram. I to tylko w kwestii przykładowej maseczki. A tutaj mamy porozstawiane samochody złomy gruchoty częściowo rozkradzione w różnych miejscach powiatu chrzanowskiego gdzie cwaniaki nie muszą płacić za reklamę i w takich miejscach jak Dulowa od strony Woli Filipowskiej stwarzają realne zagrożenie są nie do ruszenia. Żenada!
0 0
Czy faktycznie można bezkarnie zawłaszczyć w ten sposób na cele reklamowe miejsce parkingowe lub kawałek chodnika albo pobocza? Okazuje się, że nie, a kary za takie postępowanie mogą być bardzo wysokie. Przekonało się o tym już sporo firm. Zarządcy dróg mają narzędzia, żeby z taką samowolą walczyć. O jakie narzędzia chodzi i kiedy reklama na samochodzie może się okazać bardzo kosztowna?
Każdy, kto chce umieścić reklamę w pasie drogowym, musi uzyskać zgodę zarządcy drogi i zapłacić opłatę za zajęcie pasa drogowego. Reklama na samochodzie nie jest tu wyjątkiem, przepisy też jej dotyczą, chyba, ze mamy do czynienia ze zwykłym parkowaniem wynikającym z normalnego korzystania z pojazdu. Opłatę oblicza się w ten sposób, że mnoży się powierzchnię reklamy przez liczbę dni i stawkę opłaty. Stawki opłat są różne w zależności od kategorii drogi, każda gmina może uchwalić własne stawki.
Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-reklama-na-samochodzie-lub-przyczepie-kiedy-jest-nielegalna
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz