Odwołania prezydium Rady Miejskiej Libiąża oraz delegatów gminnych w związkach komunalnych domaga się 11 libiąskich radnych. Dziś złożyli wniosek w tej sprawie podpisany przez część osób z tej grupy. Chcą zwołania nadzwyczajnej sesji, czyli w ciągu 7 najbliższych dni.
Gotowych jest już 16 projektów uchwał na posiedzenie rady - o odwołanie prezydium i delegatów oraz o wyznaczenie ich następców. Szykują się też zmiany w miejskich komisjach.
Powód?
Radni mają zastrzeżenia co do współpracy przewodniczącej i wiceprzewodniczącących rady z opozycją w samorządzie. Jeszcze więcej uwag budzi sposób reprezentowania interesów mieszkańców gminy w związkach komunalnych, zwłaszcza w związku śmieciowym. Chodzi m.in. PSZOK-i działające bez wymaganego prawem zezwolenia starosty. Radnych niepokoją też drożejące ceny za wywóz odpadów.
O tym, że władze Libiąża mogą stracić większość w radzie miejskiej, mówiło się już od listopada ubiegłego roku. O ile jednak w Chrzanowie opozycja przeszła do konkretnych działań, w Libiążu kończyło się jak dotąd tylko na słowach. Czy tym razem te zapowiedzi się potwierdzą i Libiąż, jak wcześniej Chrzanów, wymieni swych delegatów? Zobaczymy.
Tu publikujemy komentarz burmistrza Jacka Latko w tej sprawie.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz