CHEŁMEK. Wykreował buty i architekturę - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

CHEŁMEK. Wykreował buty i architekturę

red 10:53, 09.10.2011
Skomentuj CHEŁMEK. Wykreował buty i architekturę Uczestników konferencji po Chełmku oprowadzał m.in. Waldemar Rudyk, dyrektor chełmeckiego ośrodka kultury

Studenci, architekci, wykładowcy wyższych uczelni jak również mieszkańcy miasta wzięli udział w sobotniej "BATA-lii". Rozmawiali i analizowali modernistyczną wizję Tomasza Baty.

Studenci, architekci, wykładowcy wyższych uczelni jak również mieszkańcy miasta wzięli udział w sobotniej "BATA-lii". Rozmawiali i analizowali modernistyczną wizję Tomasza Baty.

Uczestnicy konferencji naukowej swoją uwagę skupili na budynkach kolonii robotniczej.

- Batowska architektura doskonale nadaje się do promocji miasta. Jego mieszkańcy powinni zdawać sobie sprawę, że żyją w wyjątkowym miejscu - ocenia architekt Anna Syska ze Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach.

"BATA-lia", przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku, przyciągnęła m.in. wykładowców wyższych uczelni z Polski i Czech oraz studentów. Uczestnicy konferencji poznali historię fabryki obuwia, sylwetkę jej założyciela Tomasza Baty, jak również losy powojennego miasta związane m.in. ze sportem i kulturą.

Największe zainteresowanie wzbudziła kolonia robotnicza. Kompleks, liczący 16 budynków, do dzisiaj pełni funkcję mieszkalną. Domy powstały dla pracowników fabryki obuwia.
(jk)

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%