Koleiny, dziury, kałuże i błoto to uroki, jakie czekają na uczestników drogi krzyżowej przez Bobrek każdego roku. Ulica Dębowa, którą przechodzą wierni, jest w złym stanie, ale przede wszystkim nie wszędzie jest pokryta asfaltem.
- Mieszkańcy mnie pytają, kiedy to się zmieni - przyznaje Władysław Wiśniowski, radny z Bobrka.
- Proszę im powiedzieć, że kolejną drogę krzyżowa przejdą już po asfalcie - stwierdza Andrzej Saternus burmistrz Chełmka, gminy w granicach której leży Bobrek.
Każdego roku setki wiernych wychodzą w drogę krzyżową z kościoła w Gromcu i przez Bobrek zmierzają do Gorzowa. Najgorsza przeprawa zawsze czeka ich na Dębowej.
Ulica nie mogła być naprawiana na zlecenie urzędu, bo administrowały nią Lasy Państwowe. Obie instytucje doszły jednak do porozumienia i zawarły umowę.
Droga, według obietnic burmistrza, powinna zostać odnowiona i wyasfaltowana w drugiej połowie roku.
konkol09:51, 28.03.2018
A po co ?? Głębsze dziury pokopać, wodą i blotem zalać, jak krzyżowa to ma być krzyżowa a nie asfalcik, może jeszcze dorożki notablom?? I po 30 kg na plecy każdemu matołowi.. A zezwolenie na blokowanie drogi było załatwione ?? Radny - sprawdź..
LMarek10:09, 28.03.2018
Przecież to ma być droga krzyżowa a nie spacer deptakiem
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Dokładnie wiedziała na co się pisze.
dede
08:16, 2025-05-13
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.
stary zgred
07:57, 2025-05-13
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!
Złoty pył.
23:13, 2025-05-12
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało
Ogień
22:11, 2025-05-12