ALWERNIA. Stodolski i Rychlik po tej samej stronie - przelom.pl
Zamknij

ALWERNIA. Stodolski i Rychlik po tej samej stronie

05:43, 08.02.2013
Skomentuj Burmistrz Alwerni Jan Rychlik i Mariusz Stodolski, szef Stowarzyszenia Miłośników Starej Alwerni Zielony Rynek Burmistrz Alwerni Jan Rychlik i Mariusz Stodolski, szef Stowarzyszenia Miłośników Starej Alwerni Zielony Rynek

Stowarzyszenie Miłośników Starej Alwerni Zielony Rynek nie zamierza już w jakikolwiek sposób blokować rewitalizacji historycznej części miasteczka. To oznacza, że gdyby w tym roku – mimo wszystko – nie udało się wykonać prac, to samorządowcy będą mogli mieć pretensje wyłącznie do siebie.

Stowarzyszenie Miłośników Starej Alwerni Zielony Rynek nie zamierza już w jakikolwiek sposób blokować rewitalizacji historycznej części miasteczka. To oznacza, że gdyby w tym roku - mimo wszystko - nie udało się wykonać prac, to samorządowcy będą mogli mieć pretensje wyłącznie do siebie.

W czwartek Mariusz Stodolski, szef Stowarzyszenie Miłośników Starej Alwerni Zielony Rynek, poinformował, że po czterech latach walki osiągnął kompromis z burmistrzem Janem Rychlikiem. Stodolski wycofał więc skargę z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Gdyby tego nie zrobił, a sąd uznał racje stowarzyszenia, to alwerniański Rynek najpewniej pozostałby takim zielonym lasem, jakim jest teraz.

Przypomnijmy w pigułce istotę problemu. Pierwotny projekt rewitalizacji Rynku zakładał drastyczną wycinkę drzew i - jak uważali Miłośnicy Starej Alwerni - powstanie betonowej pustyni. Wnieśli do starostwa zastrzeżenia do pozwolenia na budowę, ale starostwo, wydające tego rodzaju dokumenty, nie uznało ich za stronę. Stanowisko starosty podzielił też wojewoda i umorzył postępowanie odwoławcze. Miłośnicy zaskarżyli więc to umorzenie do WSA.

- Sąd wezwał nas do opłacenia sprawy. Przez kilka miesięcy graliśmy trochę na zwłokę, sądząc, że dogadamy się z burmistrzem, m.in. odnośnie drzew. Nie doszło do tego, więc w końcu wnieśliśmy opłatę i sąd wyznaczył rozprawę na 4 lutego. Gdy pojawiła się sytuacja podbramkowa, Rychlik rozejrzał się na boki i w końcu stwierdził, że pasowałoby się dogadać. Spisaliśmy porozumienie, więc wycofałem skargę z WSA. Ostatecznie z 27 drzew, które chcieliśmy uratować, udało nam się ocalić 21 sztuk. Widziałem, że stosowny wpis pojawił się w dzienniku budowy. Na razie jesteśmy z burmistrzem po tej samej stronie - mówi Mariusz Stodolski ze Stowarzyszenie Miłośników Starej Alwerni Zielony Rynek.
Łukasz Dulowski 

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Mariusz StodolskiMariusz Stodolski

0 0

Jest rzeczą jasną, że wpisy są skrótem wypowiedzi, ale w wypadku wpisu dotyczącego zakończenia sporu dotyczącego Rynku w Alwerni wolałbym daleko idącą ostrożność, bo sprawa wymaga delikatności. Skoro już stoimy po tej samej stronie, to lepiej, żebyśmy tam pozostali. Dlatego czuję się w obowiązku dokonać lekkiej modyfikacji tego co zostało przedstawione jako moja wypowiedź.
Zamiast zdania : "Gdy pojawiła się sytuacja podbramkowa, Rychlik rozejrzał się na boki i w końcu stwierdził, że pasowałoby się dogadać." powinno się tam znaleźć takie:
"Gdy pojawiła się sytuacja podbramkowa, burmistrz w połowie stycznia zaprosił członków stowarzyszenia na spotkanie na którym osiągnęliśmy kompromis w sprawie drzew. Potem pozostały tylko kwestie doprecyzowania warunków porozumienia, co stało się ostatecznie 31 stycznia." Znacznie precyzyjniej oddaje to ducha mojej wypowiedzi a równocześnie nie oddala stron porozumienia.

22:16, 08.02.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

Bezrobotni pracują za 12 złotych za godzinę

Ale za to ten pajac z PO Jerzy Kasprzyk dyrektor który na targu kupił wykształcenie jeździ nowiutkim BMW. Brawo POwcy,a ludzie powinni mu splunąć w tę POwską facjatę.

Tak dla Polski

21:57, 2025-05-12

Miłość do klasyków jest jak postępująca choroba

Wreszcie jakis wartosciowy artykul na tym pozal sie Boze portaliku.

Jan66

21:28, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Też nie pamietam jakiejś atmosfery przygnębienia, smutku czy żałoby. Obiektywnie przyznaję, że żałoby po śmierci Józefa Stalina czy Bolesława Bieruta nie pamiętam, za to pamiętam lata 60/70/80. Na co dzień ludzie żyli sobie zwyczajnie. Może i niewątpliwie biedniej, ale spontanicznej radości i optymizmu było nawet więcej niż teraz. Podobno miarą optymizmu społeczeństwa jest liczba samobójstw i liczba urodzin. Dzieci rodziło się ze dwa razy więcej, a samobójstw było kilka razy mniej.

stary zgred

21:22, 2025-05-12

0%