Pojawiła się propozycja, żeby ul. Sądowa była główną, a Jagiellońska - podporządkowaną. Urzędnicy odmówili, ale obiecali dodatkowe oznakowanie.
Aktualnie pierwszeństwo przejazdu mają pojazdy skręcające z Jagiellońskiej w Sądową, w dół, w stronę Świętokrzyskiej (Sądowa na całej długości jest drogą jednokierunkową).
Zatem poruszając się Sądową, od Alei Henryka na wprost, musimy na skrzyżowaniu przepuścić pojazdy dojeżdżające Jagiellońską do Sądowej. Informuje o tym widoczny na zdjęciu znak A-7 "Ustąp pierwszeństwa".
Radny Krzysztof Zubik zaproponował rozważenie zmiany pierwszeństwa na opisywanym skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Sądowej. Tak, aby pierwszeństwo miała Sądowa.
Urząd miejski odpisał, że skrzyżowanie Sądowej i Jagiellońskiej znajduje się w obrębie oznaczonej znakami "strefy zamieszkania".
W "strefie zamieszkania" kierowcy muszą w każdym przypadku ustąpić pieszym, którzy mogą się poruszać swobodnie po całej drodze.
"Zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie pierwszeństwo przejazdu nie powinno być określone znakami, z wyjątkiem skrzyżowań, na których ze względu na ograniczoną widoczność należy oznakować drogę podporządkowaną znakiem B-20 "Stop". W związku z powyższym nie można zmienić pierwszeństwa przejazdu" - czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Zubika.
Urząd miejski jednak obiecał, że na Sądowej, przed skrzyżowaniem z Jagiellońską, zostanie na jezdni wymalowany znak "Stop", dodatkowo przypominający, kto ma pierwszeństwo w tym miejscu.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
Brawo pani burmistrz z Alwerni, pomoc takim chorym jak ja jest potrzebna. Ja jestem w Trzebini i burmistrz tego miasta wysłał na mnie urząd skarbowy a nie umorzył, Jestem teraz w koszmarnej sytuacji, bez wyjścia‼️‼️‼️
YuMi
16:44, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Wakacje marzeń za 10tys. to chyba w sosnowcu tylko 🤣🤣🤣
Skit
16:21, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Radni chcieli sesji nadzwyczajnej, ale jak widać, burmistrz Latko troszczy się szybciej i sprawniej o mieszkańców i już jest spotkanie, dziękujemy!
absurd
15:13, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
0 0
To jakiś żart? Ludzie nie zwracają uwagi na znaki, bo jest ich za dużo, a ci jeszcze będą kolejny dostawiać. Zlikwidować ten znak co był i zostawić pierwszeństwo z prawej, a nie dokładać kolejny!
0 0
A nie lepiej namalować linie warunkowego zatrzymania? Jak namalują STOP to trzeba będzie się zatrzymać nawet jak nic nie jedzie............
0 0
a co ze znakiem na ulicy Dobczyckiej i Ogrodowej 99% kierowców nie ma pojęcia że pierwszeństwo mają jadący z ulicy Ogrodowej może tam jakiś znak postawią póki jeszcze niedoszło do tragedii
0 0
Nie no bez sensu to jest. I co będzie znak stop oraz ustąp czy zdejmą ustąp i wydadzą kolejne pieniądze na nowe znaki?
0 0
Przełomie, zainteresujcie się skrzyżowaniem koło targu na szpitalnej, może ktoś w końcu namaluje tam pasy do lewoskrętu i prawoskrętny...
0 0
Urzędnicy miejscy chcą decydować o pierwszeństwie przejazdu nawet tam, gdzie to jest zupełnie niepotrzebne, bo pierwszeństwo jest oczywiste. Jakoś dziwna jest ta troska o mieszkańców w porównaniu z tym, że nigdzie nie informują o tym, co zaplanowali na Alei Henryka. A projekt modernizacji już jest w realizacji. Proponuję otworzyć: https://platformazakupowa.pl/transakcja/940896 Tu dowiadujemy się, że jest ogłoszone takie postępowanie przetargowe: Postępowanie: ZP.271.16.2024. W załączniku nr 8 „Koncepcja” jest pakiet dokumentacji, która ma być podstawą do opracowania szczegółowej dokumentacji dla tego zadania. W tym pakiecie najwięcej informacji przydatnych przeciętnemu czytelnikowi zawiera rysunek nr 13 „Koncepcja zagospodarowania ...” To już jest zatwierdzone. Zachęcam do pobrania i pooglądania.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz