Od Trzebini będzie można bezpieczniej niż do tej pory jechać rowerem w kierunku zalewu Chechło.
Trasa m.in. dla cyklistów powstaje na Słowackiego w Trzebini, od wiaduktu kolejowego do rozwidlenia dróg na zalew Chechło i Piłę Kościelecką (po prawej stronie). To szosa powiatowa.
Długość nowej ścieżki dla rowerzystów i pieszych o nawierzchni bitumicznej to 900 metrów, jej szerokość - 3 metry. Wcześniej na tym odcinku był chodnik z kostki brukowej.
Prace wykonuje znana w powiecie chrzanowskim firma Wikos Fresh Michała Strzelca z Wygiełzowa. Koszt - 860 tys. zł. Zadanie powinno być gotowe w drugiej połowie tego roku. Aktualnie obowiązuje ruch wahadłowa na fragmencie ul. Słowackiego w Trzebini.

W kolejnym etapie jest planowana "budowa separowanego od jezdni ciągu pieszo-rowerowego na dalszym odcinku w kierunku DP1027K" (skrzyżowanie Trzebińskiej i Chrzanowskiej w Pile Kościeleckiej).
Na FB powiatu chrzanowskiego pojawiły się już uwagi do trwającej inwestycji na Słowackiego w Trzebini.
Pan Wojciech pisze:
Powiat chce mieć jeszcze w tym roku gotowe projekty dotyczące kontynuacji ścieżki rowerowej wzdłuż Powstańców Styczniowych w Chrzanowie do centrum Żarek, przedłużenia istniejącej trasy z Piły Kościeleckiej (skrzyżowanie Chrzanowskiej i Trzebińskiej) do ul. Krakowskiej w Bolęcinie (obok dawnej jednostki wojskowej), a także budowy fragmentu ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Chrzanowskiej w Balinie.
Ten ostatni temat był przez nas poruszany w artykule:

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Tak bawią się dorośli w Myślachowicach! Impreza przycią
Ludzie chca rozrywki . Nie tylko tyrac i oszczedzac.
Paul
17:36, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Absurd za absurdem. Libiąż słynny jest z tego. Mnóstwo utopionych pieniędzy, wątpliwej jakości inwestycje...ale sukcesy władz odpiane. Strach się bać...
Masza
15:47, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Nasuwa się pytanie, czy ktoś się temu dziwi? Przecież Libiąż słynie z absurdów. Nieudanych inwestycji jest po kokardy. Włodarze miasta za nic mają głos
Masza
15:44, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Faktycznie to jakiś dramat, ktoś stawia sklep, a nie doprowadza do przebudowy drogi, by można było sklep zaopatrzać. Chyba najpierw powinna być zmiana drogi, później stawiany sklep. Nasuwa się pytanie czy to samo czeka sklep Dino powstający na ul. Śląskiej w Chrzanowie. Czy tam tir zmieści się i wjedzie, wyjedzie czy też będą problemy.
Nela
15:18, 2026-05-22
0 0
Dwa samobójcze lewoskręty na drodze, gdzie nawet emeryci jadą 100 km/h, oraz wybuch agresji drogowej. To może nazwać ,,poprawą bezpieczeństwa'' wyłącznie reporter robiący zdjęcia do materiału bez wysiadania z samochodu :-(
0 0
Czy ktoś wie jaka firma wygrała przetarg na utrzymywanie ścieżek rowerowych bo przy DW 780 i ta w kierunku Zagórza bo powoli zanikają.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz