Po interwencjach mieszkańców w godzinach rannych i wieczornych zapowiedzi głosowe kolejnych przystanków w nowych autobusach ZKKM-u są wyciszane.
Nowe autobusy mają funkcję informowania głosowego o kolejnych przystankach. Jednak mieszkający w pobliżu tras przejazdów skarżyli się, że za bardzo je słychać. Zgłoszenia płynęły zwłaszcza od lokatorów bloków stojących w poblizu Placu Tysiąclecia w Chrzanowie oraz mieszkańców Płazy. Pracownicy związku komunikacyjnego po kontroli potwierdzili, że ludzie mieli prawo odczuwać uciążliwości.
- Dlatego do godziny 7 i po 21 komunikaty są wyciszane do minimalnej głośności. Jednak w pozostałych godzinach zapowiedzi powinno być normalnie słychać. Gdy jest inaczej, proszę o takie sygnały - mówi Marek Dyszy, prezes zarządu ZKKM-u.
Dodaje, że kierowcy nie powinni sami ingerować w poziom głośności komunikatów głosowych.
- Znane mi były przypadki, że kierowca podrażniony uwagami pasażerów lub przemęczony słuchaniem komunikatów celowo je wyciszał, co jednak nie powinno mieć miejsca - dodaje Marek Dyszy.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
W Libiążu nie było loterii. Cała pula poszła do biznesmena, który wygrał nową drogę do jego biznesu. Finito.
Rybka_z_Helu
19:59, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od samego początku to śmierdziało i śmierdzi właśnie mamy pimy pierwsze efekty. W Babicach się połapali i szybko się z tego wycofali, a pozostali brnęli, bo pewnie mieli mieć z tego w przyszłości "owoce"...
Tubylec
19:57, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Bo pYlicja przechodzi Nadzwyczajne Szkolenie w zakresie mamdatow za nienoszenie maseczek na wypadek gdy pififizer zechce jeszcze zarobic .......... pisywnia cylowa dla jajec
petrus
19:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Jak libiąscy radni bezrefleksyjnie głosowali 3 lata temu za wniesieniem aportem terenu i budynku do spółki plus zaciągnięcie kredytu to tutaj na forum Przełomu i na profilu gminy trąbiono, że to śmierdzi. To ciśnięto, że te osoby nie mają racji. I s_z_a_m_b_o właśnie wybija. Mamiono radnych niskimi kosztami co już wówczas było bajką. 3 lata i jest potwierdzenie. I co radni, dołożycie teraz że swoich ?
Mieszkaniec_
19:21, 2026-05-21
0 0
W dużych miastach zwłaszcza dla turystów informacja głosowa o przystankach jest jak najbardziej przydatna. U nas turysta to może trafić przez pomyłkę. W tym grajdołku to każdy doskonale wie gdzie obecnie się znajduje.
0 0
jak dobrze, że mamy Marka Dyszy ;-)))
0 0
Marku - Ty nasz bohaterze!
0 0
Na to wychodzi, że mieszkańcy hałas przejeżdżających samochodów i ich silników uważają za naturalne odgłosy, które bez względu na porę dnia im nie przeszkadzają. Natomiast komunikaty głosowe już przeszkadzają. Brawo!
Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że zakup autobusów był możliwy dzięki funduszom europejskim a tam jest bardzo silny nacisk na wszelkie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami wszelakimi. Transgór i ZKKM mogą w takim razie szykować się na kontrole (nie jedną) i już zbierać pieniądze na kary wszelakie.
0 0
W Katowicach na wszystkich trasach jest wyraźnie słychać zapowiedzi przystanków w autobusach, tylko w Chrzanowie trzeba jeździć z tubą przy uchu żeby słyszeć do jakiego przystanku się dojeżdża. Jeździłem ostatnio przez dwa tygodnie codziennie do Katowic i różnica jest kolosalna. W tamtych autobusach nie muszę patrzeć a ekran żeby wiedzieć jaki jest kolejny przystanek, natomiast w chrzanowskich autobusach trzeba siedzieć niedaleko ekranu, żeby widzieć na ekranie przystanki. Ta że gratuluję naszym władzom w ZKKM !!!!!!!
0 0
dzadygi chrzanowskie, wszystko im przeszkadza.
0 0
Mieszkańcom chodzi o zewnętrzne zapowiedzi o numerze lini i kierunku jazdy, a nie o wewnętrznych komunikatach o następnym przystanku i na jaki przystanek autobus właśnie podjechał. Przecież komunikaty z wewnątrz autobusu nie są słyszalne na zewnątrz, więc po co te wewnętrzne wyciszać...?
0 0
Wszystko przeszkadza tym starym capom z chrzanowa naród Chrzanowski się starzeje z zwłaszcza tym starym babą z północy
0 0
ja pier…. co za ludzie koszmar
0 0
przy okazji: https://www.facebook.com/jaworznoPL/posts/1103589069830773
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz