Nowy wiadukt już widać - przelom.pl

Komunikacja

Zamknij

Nowy wiadukt już widać

Alicja Molenda 10:56, 25.02.2019
6 Nowy wiadukt już widać Trzebinia. Dworcowa. Zarys małego widuktu już widać

O Dworcowej w Trzebini głośno było podczas ubiegłorocznych, jesiennych akcji wyborczych i w związku z remontem wiaduktu nad torami, dla którego była objazdem. A dziś?

Dziś prawie nikt po Dworcowej nie jeździ, ani nie zajmuje się jej publiczno-prywatną przyszłością. Trwa remont mostku nad Dworcową w ramach dużej modernizacji linii kolejowej Kraków-Katowice. Jego zarysy już widać.  Jest zdecydowanie szerszy (plan mówił o 10 metrach).  Na pewno miną się pod nim dwa samochody (plan zakłada dwa 3-metrowe pasy ruchu). Do tej pory był tu ruch jednostronny, co stanowiło duży problem w sytaucji, gdy Dworcowa była objazdem drogi krajowej.

Pod mostem będzie nadal chodnik (plan mówi o 2-metrowym).

Do nowej, a właściwie zmodernizowanej budowli, trzeba teraz dostosować ulicę Dworcową. Od lat mówi się o jej przebudowie na odcinku od wiaduktu do budynku Dworca. To poważne zadanie, gdyż ingerencji  wymaga też podziemna infrastruktura w tej drodze, system odwodnienia.

Na razie temat przyszłości tej uliczki przychł, podobnie jak sprawa przydworcowego parkingu, który nie załapał się na projekt Parkuj i jedź, a będącego dziś tylko  zapleczem trwającego wciąż remontu wiaduktu.

 

I pomyśleć, że jeszcze niedawno Dworcowa była przedmiotem wyborczej walki dwóch kandydatów na burmistrza, którzy na wyścigi zabiegali, aby mogła być objazdem.

 

 

(Alicja Molenda)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (6)

jaro1jaro1

0 0

nie wywołuj Szyszki z lasu. Inwestycje po obu stronach "małego wiaduktu" to kilkanaście mln zł.

18:57, 25.02.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

marcinek180marcinek180

0 0

"Zarys małego widuktu..."
"...temat przyszłości tej uliczki przychł"

Możecie przetłumaczyć z chrzanowskiego na polski?

22:20, 25.02.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

gluszek20gluszek20

0 0

Ok widać że przełom nie ma o czym pisać stan tego mostku jest taki sam jak prawie 1.5 miesiąca temu. Nic przy nim się robili. Prace w najlepsze trwają przy nowej nastawni i nowym peronie na dworcu PKP

17:50, 26.02.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

profikprofik

0 0

Jakiś termin skończenia tej inwestycji jest znany ??

17:52, 17.01.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Męczysław NieznajomsMęczysław Nieznajoms

0 0

@marcinek- nie wymagaj od pani Alicji zbyt wiele, ona jest z Trzebini...

18:16, 17.01.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

stary zgredstary zgred

0 0

Przecież to wszystko budowane jest przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu pociągów, więc "po połowie". Jedną stroną (torem) jeżdżą pociągi, a drugą się buduje. Jak skończą tę "jedną" to przeniosą na nią ruch pociągów, a zabiorą się za drugą stronę.

07:48, 18.01.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%