Stan czytelnictwa w Polsce z miesiąca na miesiąc wzrasta. W jego zakres wchodzą nie tylko papierowe wersje książek, lecz także audiobooki, ebooki i podcasty. Które z tytułów wybieraliście najczęściej w marcu 2024 roku? Poniżej krótka ściąga.
Choć od premiery przygód Harry`ego Pottera minęło już niemal trzydzieści lat, nieustannie króluje w topkach czytelniczych. To właśnie pierwsza część magicznych poszukiwań młodego czarodzieja była najchętniej wybieranym tytułem pośród audiobooków w aplikacji Empik Go. Na drugim miejscu uplasował się tom otwierający sagę Kronik Diuny. Na fali popularności i premiery ekranizacji, słynny klasyk sci-fi powrócił do łask. Na trzecim miejscu pojawił się kryminał. Przyjaciółka autorstwa B.A. Paris zbiera coraz szersze grono fanów, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne powieści angielskiej pisarki.
W sekcji ebooków najwięcej treści przyswaja młodzież. Bezsilna, czyli debiutancka powieść Lauren Roberts, należy do najczęściej wybieranych ebooków w Empik Go. Zwyczajna dziewczyna kontra Elitarni to podstawa tej fabuły fantasy. Drugie miejsce objęła polska autorka. Julia Popiel udowadnia, że nie tylko pierwsze części fascynują czytelników. Jej powieść The Science of Affection to kontynuacja serii Science. Tym razem relacja profesora i studentki przenosi się na nowy, wyższy, poziom. Podium zamyka czwarta część bestsellerowe serii Rodzina Monet, czyli powieść Diament pióra Weroniki Marczak.
Polacy i Polki lubią mroczne historie. Najpopularniejszym podcastem w marcu 2024 roku była Krwawa Francja. Gilles i Mszyca, czyli Marta Hopfer-Gilles oraz Katarzyna Nocuń-Mszyca, przeprowadzają nas przez meandry tajemniczych historii kraju z Wieżą Eiffela. Drugą lokatę objęło Kryminatorium. Jak sama nazwa wskazuje, to program true cirme z najciekawszymi zbrodniami sprzed lat, autorstwa Marcina Myszki. Podium zamyka podcast Ciało Cało produkcji Empik Go. Program prowadzi Joanna Gutral - psychoterapeutka i psychoedukatorka, która zdradza meandry funkcjonowania ludzkiego organizmu.
Zestawienia obejmują dane z aplikacji Empik Go za okres 1-31 marca 2024 r. Które tytuły urzekną słuchaczy i czytelników w kwietniu 2024 roku? Dowiemy się już niebawem.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
W niedzielę wybory prezydenckie. Na kogo zagłosujecie?
Ja zagłosuję na świątynię tępej propagandy lokalnej mafii PO , Przelom i arcykapłanów tego szmatławca tzw dziennikarzy od Molendowej.
Tak dla Polski
08:37, 2025-05-16
ZKKM Chrzanów. Lepszej komunikacji nie będzie
Codziennie na dworcu ZKKM w godz. 9:00 do 12: 00 stoi ok. 10 autobusów a prezes ZKKM podobno chce mieć nowy dworzec, aby mogła tam stać ich więcej! To jest parking a nie dworzec! Nie wiem, co robią kierowcy w czasie tego parkowania. Kto za to płaci?
Ola
08:12, 2025-05-16
ZKKM Chrzanów. Lepszej komunikacji nie będzie
W tym artykule wymienione są wszystkie osoby zarządzające ZKKM (członkowie Zarządu ZKKM) i osoby mające głos decyzyjny dla ZKKM (członkowie Zgromadzenia ZKKM). Co to za ludzie, jakie mają zadania, kto im płaci za tę pracę, jak ją realizują? przed kim się rozliczają?
Tomasz W.
08:01, 2025-05-16
ZKKM Chrzanów. Lepszej komunikacji nie będzie
Jak ma być dobrze z tą komunikacją, skoro kierowca linii nr 30, który kończy/zaczyna kurs na Oś Młodości na ul.Witosa stoi na włączonym silniku po +/- 20 minut, Siedzi znudzony ze smartfonem w ręku i pewnie dociera juz do końca internetu. Następnie jedzie 8-9 minut na dworzec ZKM i potem z powrotem 8-9 minut. I znowu to samo. Ludzi w autobusie 2-3, czasem nikt, czasem 5. Ja wiem, że to nie wina kierowcy że ma taką "fajną" pracę, ale to coś tu chyba nie gra, prawda? Tak jest codziennie, ręce opadają. A może tak ten autobus linii 30 móglby jeżdzić do dworca PKP w Trzebinii? Kierowca by się nie nudził, a sporo ludzi z Oś.Młodości rano jeździ samochodem na PKP w Trzebinii bo pracuje czy to w Katowicach lub Krakowie.
markhard
07:46, 2025-05-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz