Jak zostać dyplomowanym technikiem usług kosmetycznych? Wybierz naukę w szkole policealnej! - przelom.pl
Zamknij

Jak zostać dyplomowanym technikiem usług kosmetycznych? Wybierz naukę w szkole policealnej!

red + 10:18, 05.04.2024
Skomentuj

Pandemia, wysoka inflacja i kryzys gospodarczy nie osłabił sektora beauty, salony kosmetyczne wciąż są pełne klientów, a do najlepszych w branży trzeba umawiać się z dużym wyprzedzeniem. Osoby, które realizują się w tym obszarze zawodowym, mogą liczyć na pewne zatrudnienie. Żeby móc wykonywać prace na najwyższym poziomie, warto zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Dobrym sposobem na to jest zapisanie się do szkoły policealnej i uzyskanie tytułu technika usług kosmetycznych.  

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Dyplomowany technik usług kosmetycznych przeprowadza rozmaite zabiegi upiększające i pielęgnacyjne twarzy i ciała, których celem jest poprawa wyglądu i samopoczucia klientów. Osoby korzystające z jego usług mogą liczyć na profesjonalne doradztwo. Specjalista pomaga dobrać odpowiednie rodzaje kosmetyków i metody rozwiązywania rozmaitych problemów skórnych, jak np. zmarszczki, blizny, cellulit, przebarwienia czy rozstępy.

Wykonuje także zabiegi pozwalające ujędrnić wiotką skórę, poprawić owal twarzy, pozbyć się zaskórników, wymodelować określone partie ciała, czy też usunąć nadmierne owłosienie. Osoby pracujące w tym fachu mogą zajmować się także stylizacją i wizażem. W zakres ich usług wchodzi manicure, pedicure, pigmentacja brwi i rzęs, przedłużanie rzęs, czy też wykonywanie makijażu na różne okazje.

Dyplomowany technik kosmetyczny może znaleźć pracę w salonach kosmetycznych, SPA, gabinetach urody i masażu, hotelach, sanatoriach oraz drogeriach. Mając kwalifikacje z tego zakresu, można zdobyć zatrudnienie także w charakterze przedstawiciela handlowego. Wiele osób decyduje się otworzyć własną firmę, co często przekłada się na jeszcze lepsze perspektywy finansowe.

Kursy czy szkoła policealna - jak zostać technikiem usług kosmetycznych i osiągnąć sukces w branży?

Odpowiednie przygotowanie i wybór metody kształcenia jest niezwykle istotne. Nauka w dwuletniej szkole policealnej daje solidne podstawy do pracy w zawodzie. Bogaty i profesjonalnie opracowany program nauczania obejmuje zarówno teoretyczne podstawy kosmetologii, jak i zdobycie praktycznych umiejętności. Uczniowie kształcą się pod okiem ekspertów. Specjalistyczne szkolenia prowadzone są przez zawodowców, którzy odnieśli sukces w branży, a ponadto odznaczają się zdolnościami dydaktycznymi, potrafią rzetelnie przekazywać wiedzę.

Pracownie wyposażone są w nowoczesny sprzęt renomowanych marek. Duża liczba zajęć praktycznych pozwala wprawić się w zawód i nabrać pewności siebie, do czego nie przygotuje kilkunastogodzinny kurs. Podczas kilkudniowych szkoleń nie ma możliwości zgłębienia wszystkich kluczowych zagadnień, które są niezbędne w pracy technika usług kosmetycznych. Kursy doszkalające można traktować jako uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas nauki w szkole policealnej.

Czego uczą się słuchacze w szkole policealnej?

Zapisując się na kierunek technik usług kosmetycznych w Krakowie, zdobywa się przygotowanie teoretyczne z zakresu podstaw dermatologii, fizykoterapii i zdrowego żywienia, kosmetyki, bhp pracy w gabinecie kosmetycznym, preparatyki kosmetycznej, komunikacji społecznej i podstaw marketingu. Uczy się także języka obcego z obszaru zawodowego. Praktyczny wymiar obejmuje pracownię makijażu i stylizacji, kosmetyki twarzy, ciała, a także dłoni i stóp, masażu kosmetycznego oraz fizykoterapii. Uczniowie szkolą się też z informatyki w kosmetyce oraz odbywają zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kształcenie jest wielowymiarowe i kompleksowe, by wyposażyć osobę, która zyska dyplom i uprawnienia w kompetencje potrzebne do pracy w tej branży.

 


(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Chrzanowskie Błonia pod nadzorem

Zadanie obejmowało 400m bieżnię, a jest 300m.

hes

08:58, 2025-05-19

W Chrzanowie Trzaskowski uciekł Nawrockiemu

Ile ci płacą ruska onuco?

Wolnosc

08:55, 2025-05-19

Przystanki autobusowe ZKKM są też dla ludzi

W sobotę jak zwykle; parking "zabetonowany". Nawet w sobotę. Stoją nie tylko na parkingu, ale gdzie tylko się da. Nie tylko na chodnikach, najczęściej jednym bokiem na chodniku, drugim na jezdni ograniczając widoczność i bezpieczeństwo. Na trawnikach gdzie tylko się da, oczywiście też. Od dawna stoją na rampie wyładowczej przy dawnej "Gumowni" (chyba nielegalnie). W drugą stronę sięgają już budynku magazynowego za wiaduktem. Stoją "za kebabami" i (moje podejrzenie) stoją już przy Lidlu i Biedrze oraz za Sokołem. Ten trawnik po drugiej stronie ulicy na wysokości Lidla też podejrzany. Taki największy w okolicy "Park & Raid" tyle że jakby społeczny. Taka inicjatywa oddolna. Jest coś o tym w tych materiałach za 120 000 zł kupionych do szuflady? A po drugiej stronie dworca, od strony klasztoru, "hektary" trawsk na wprost wyjścia na perony. Poza tym mamy być europejscy, nowocześni czyli przesiąść się z samochodu na pociąg. Samochód zabrać ze sobą w teczce czy torebce. Najlepiej składany, na wodór lub inne równie nowoczesne paliwo. Nowoczesność "uber alles".

stary zgred

08:41, 2025-05-19

Przystanki autobusowe ZKKM są też dla ludzi

No i właśnie wychodzi zaściankowość całego ZKKM-u, władzy oraz osób, które głosują na te same twarze od dwudziestu kilku lat. Każdy chciałby mieć super komunikację. Ale to kosztuje. A 3 burmistrzów na to nie stać, bo wolą wydawać np. na pomnik biskupa na rynku. Jeden z burmistrzów idzie do wyborów z hasłem "co 20 minut autobus z każdego sołectwa do centrum gminy". Po czym stwierdza, że jednak nie bo nie ma kasy. Ale przecież był wcześniej jedną kadencję burmistrzem to nie wie jakim budżetem dysponuje? Jakie ma ograniczenia? Ten od pomnika biskupa na rynku nie ma zamiaru dokładać żeby było albo więcej kursów, albo żeby inaczej poukładać linie, ale przekonuje żeby kupować autobusy na wodór. Rzut oka w wyszukiwarkę i już wiemy, że to sensu nie ma. Samo Jaworzno przetestowało wiele rozwiązań i im wyszło, że elektryki najlepsze. Że eksploatacja najtaniej wychodzi. Ale my nie możemy uczyć się od sąsiadów tylko wymyślamy koło na nowo. I to samo z dworcem ZKKMu w Trzebini. Najpierw budują parking, potem dworzec, a potem dowiadują się od mieszkańców, że to o kant rozbić, bo nikomu nie pasuje taki układ. I można wymieniać jeszcze wiele innych dziwactw komunikacyjnych, które są u nas obecne. Tylko co z tego? Co z tego że nawet jest opracowywany dokument, który wskazuje najbardziej racjonalne rozwiązania, jak władza nie ma zamiaru dołożyć kilku milionów złotych. Chrzanów budżet 300 mln a nie chce im się dołożyć 2 mln. Mniej niż jeden procent? Czy oni nas traktują poważnie? Albo jeszcze bardziej dosadnie - czemu z nas ciągle robi się idiotów?

rhcp

08:00, 2025-05-19

0%