Okres jesienno-zimowy to okres wzmożonych infekcji pojawiających się szczególnie u najmłodszych. Choć jest to bardzo uciążliwe zarówno dla rodziców, jak i dzieci - warto wiedzieć, że każda choroba i każda infekcja przyczyniają się do dojrzewania układu immunologicznego dziecka i tworzenia się tak zwanej "pamięci immunologicznej". Inaczej mówiąc - z każdą infekcją dziecko nabiera odporności, dzięki czemu powinno mniej chorować w przyszłości. Jednak co robić, by złagodzić infekcję, gdy ta się już pojawi? Jak ulżyć dziecku w cierpieniu?
Mycie rąk jest podstawą metodą zapobiegania rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów. Najlepiej myć je po każdym kontakcie z czymś, co może być brudne - na przykład po podróży komunikacją miejską, po kontakcie ze śmieciami czy zwierzętami. Regularne i dokładne mycie rąk jest szczególnie istotne u dzieci, gdyż często dotykają twarzy, co prowadzić może do powstawania przeziębień przez dostanie się patogenów do organizmu drogą kropelkową.
Dieta bogata w warzywa i owoce sprawia, że dostarczamy organizmowi dużej ilości witamin i składników mineralnych, które wpływają na samopoczucie i zdolność organizmu do walki z infekcjami. W trakcie infekcji warto uzupełnić dietę w suplementy, takie jak: witamina D, witamina C czy kwasy omega-3. Włączenie do diety ciepłych napojów z dodatkiem domowego soku malinowego, miodu, cytryny i imbiru oraz zadbanie o odpowiednie nawodnienie z pewnością wpłynie na przyspieszenie procesu regeneracji chorego organizmu.
W trakcie nawracających infekcji warto zadbać o dużą ilość wartościowego snu. W jego trakcie organizm nie zużywa energii na niepotrzebną aktywność fizyczną, a skupia się na walce z infekcją. Zazwyczaj noc i nocny odpoczynek jest momentem kulminacyjnym wstępowania podwyższonej temperatury ciała i jej spadku. Wysokiej jakości sen i nocny odpoczynek wpływają pozytywnie na poranne samopoczucie.
Zazwyczaj z chorym dzieckiem podczas infekcji nie wychodzimy na spacery. Warto wówczas zadbać o czyste i pozbawione zbędnych drobnoustrojów domowe powietrze. Przyda się do tego z pewnością wysokiej jakości oczyszczacz powietrza - np. Dyson oczyszczacz powietrza. Zanieczyszczone powietrze, w którym przebywa chore dziecko tylko potęguje złe samopoczucie i wydłuża czas powrotu do zdrowia. W pomieszczeniach, w których nie dochodzi do wymiany i oczyszczania powietrza zdecydowanie intensywniej namnażają się bakterie i wirusy, przez co możemy mieć wrażenie permanentnej infekcji.
Stosowanie inhalacji jest skuteczne w przypadku leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. W połączeniu z różnego rodzaju olejkami eterycznymi może przynieść doskonałe efekty w poprawie samopoczucia. Warto zadbać także o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, w których przebywa dziecko. Dyson oczyszczacz powietrza i opinie o nim jednoznacznie świadczą o tym, że radzi sobie on doskonale z oczyszczaniem powietrza, jak i jego nawilżaniem. Zbyt niski poziom nawilżenia powietrza jest szkodliwy dla zdrowia i potęguje intensywność występującego kaszlu czy kataru.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz