Pan Stanisław jest wędrowcem, niestrudzonym badaczem lokalnej przeszłości i to co najważniejsze – chce mu się opisywać miejsca, ludzi, pamiątki, z którymi się zetknął. To bardzo ważne dla popularyzowania wiedzy i ocalania jej od zapomnienia. Gdy wziąłem do ręki jego tyle co wydrukowany przewodnik, to od razu zacząłem czytać.
Pasjonująca lektura, ponieważ autor, proponując trasy turystyczne, prezentuje mnóstwo czasem mało lub zupełnie nieznanych ciekawostek m.in. historycznych i przyrodniczych.
To są również treści stanowiące efekt detektywistycznej pracy, docierania do źródeł, ustalania faktów. Prawie 500 stron i 371 ilustracji. W sumie trzy lata intensywnej pracy. Autor skupia się na Gromcu, Mętkowie, Pogorzycach, Zagórzu i Żarkach. Gorąco polecam zakup tej książki, a możecie o nią pytać w sklepie „Piekarnia” przy Lipowieckiej 2 w Płazie i tamtejszej bibliotece przy Pocztowej 2. Cena – 65 zł.
Stanisław Garlicki urodził się w 1972 r., nauczyciel historii w V LO w Krakowie. Mieszka w Płazie, gdzie w domu przy ul. Sobieskiego 38 prowadzi prywatne Muzeum Życia Codziennego w latach 1939-1989. Ma na koncie kilka publikacji o tematyce regionalnej. Wydaje rocznik „Zeszyty z Płazy”.
Wieczory autorskie Stanisława Garlickiego:
10.04.2025
ŁAZIENKI, gładzie, sufity podwieszane, Tel. 692-60...
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.