Kierowcy notorycznie zastawiają wyjazd strażakom - przelom.pl
Zamknij

Kierowcy notorycznie zastawiają wyjazd strażakom

Michał KoryczanMichał Koryczan 20:04, 21.04.2025 Aktualizacja: 20:07, 21.04.2025
Skomentuj Fot. Udostępnione przez OSP Zagórze Fot. Udostępnione przez OSP Zagórze

Strażacy z OSP Zagórze są bezsilni. Kierowcy notorycznie parkują auta, zastawiając wyjazd z remizy.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzu zwracają uwagę na pojawiający się od dłuższego czasu problem.

- Po raz kolejny jesteśmy zmuszeni poruszyć temat notorycznego zastawiania bram wyjazdowych naszych garaży. Nie nam oceniać co wami kieruje. Czy to wygoda, złośliwość czy brak znajomości podstawowych przepisów, aczkolwiek na terenie parkingu przy remizie jest jasno i wyraźnie wyznaczony obszar bezwzględnego zakazu parkowania. W związku z czym apelujemy po raz ostatni o przestrzeganie owego zakazu, który motywowany jest bezproblemowym wyjazdem do zdarzenia samochodów bojowych w razie potrzeby - napisali strażacy na swojej stronie na Facebooku.

Jako dowód zamieścili zdjęcie nieprawidłowo zaparkowanych samochodów oraz fotografię prawidłowego i wyraźnego oznaczenia zakazu zastawiania bram garażowych.

Jednostka OSP Zagórze od 1995 r. należy do Krajowego Sytemu Ratowniczo – Gaśniczego. Bierze udział w wielu zdarzeniach w powiecie chrzanowskim, a także poza jej granicami. Największymi działaniami, w których uczestniczyli druhowie z Zagórza, były m.in. pożar lasów na terenie Kuźni Raciborskiej w 1992 r., powodzie w powiecie chrzanowskim i poza nim w latach: 1996, 1997, 2001, 2010, pożar klasztoru w Alwerni w 2011, pożar fabryki dezodorantów AREO w Chrzanowie w 2011 czy pożar wysypiska odpadów w Kluczach w 2017 r.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Nowy ośrodek zdrowia. Ma być gotowy na jesieni

Remont na zamku Tenczyn. Co ma być robione?

Pierwsze bloki w gminie Babice. Gdzie mają powstać?

19-0. Pogrom w meczu chrzanowskiej A-klasy

Reaktywacja linii kolejowej 103. Batalia się rozkręca

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

TimTim

0 0

Ustawowi 20 tyś zł kary bez pobłażania jeden zapłaci i po problemie

20:36, 21.04.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%