W sobotę dziedziniec wewnętrzny w nowej siedzibie biblioteki przy Ochronkowej wypełnił się po brzegi. Rodzice, babcie i dziadkowie oklaskiwali swoje pociechy. Były nagrody i smaczne poczęstunki.
- Życzę, aby rok 2025 był czasem, kiedy będziecie nie tylko spełniać postanowienia noworoczne, ale również pamiętać o tych, których wśród nas już nie ma – mówił burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk. - Życzę samych sukcesów, samych pomyślności i samych wygranych, ale przede wszystkim spokoju od codziennego pośpiechu – podkreślił.
[WIDEO]9746[/WIDEO]
- Życzyłabym sobie mniej stresu, więcej szczęścia i radości. Sąsiadom dużo zdrowia, życzliwości. Naszej gminie dalszego rozwoju. A nam, strażakom ochotnikom z Trzebini, nowego samochodu – powiedziała w rozmowie z „Przełomem” Patrycja Nowakowska, sekretarz w zarządzie OSP Trzebinia.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"5296"}
W programie zaplanowano m.in. nagrody dla zwycięzców konkursu „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”, kolędowanie z zespołem Bose Głosy, kiermasz, degustację potraw wigilijnych, warsztaty plastyczne, spotkanie z Mikołajem.
Została zorganizowana charytatywna loteria świąteczna. W tym roku dla Marcela Henca z Czyżówki. Urodził się w 2015 r., w 28 tygodniu ciąży. Okazało się, że serce jego brata bliźniaka przestało bić. Marcel zmaga się z wodogłowiem pozapalnym, mózgowym porażeniem dziecięcym, dysplazją oskrzelowo-płucną, zaburzeniami w przyjmowaniu płynów, bardzo dużą wadą wzroku i epilepsją. Wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji, a do życia potrzebny jest mu specjalistyczny sprzęt medyczny.
::news{"type":"see-also","item":"54704"}

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
W Libiążu nie było loterii. Cała pula poszła do biznesmena, który wygrał nową drogę do jego biznesu. Finito.
Rybka_z_Helu
19:59, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od samego początku to śmierdziało i śmierdzi właśnie mamy pimy pierwsze efekty. W Babicach się połapali i szybko się z tego wycofali, a pozostali brnęli, bo pewnie mieli mieć z tego w przyszłości "owoce"...
Tubylec
19:57, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Bo pYlicja przechodzi Nadzwyczajne Szkolenie w zakresie mamdatow za nienoszenie maseczek na wypadek gdy pififizer zechce jeszcze zarobic .......... pisywnia cylowa dla jajec
petrus
19:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Jak libiąscy radni bezrefleksyjnie głosowali 3 lata temu za wniesieniem aportem terenu i budynku do spółki plus zaciągnięcie kredytu to tutaj na forum Przełomu i na profilu gminy trąbiono, że to śmierdzi. To ciśnięto, że te osoby nie mają racji. I s_z_a_m_b_o właśnie wybija. Mamiono radnych niskimi kosztami co już wówczas było bajką. 3 lata i jest potwierdzenie. I co radni, dołożycie teraz że swoich ?
Mieszkaniec_
19:21, 2026-05-21
2 1
Brak miejsca w Manufakturze ( nazwa kompletnie nieadekwatna do przeznaczenia ) , brak miejsc na koncercie w kościele Salwatorianów ( rezerwacje w ławkach ) "Nie było miejsca ... " Dobrze , że choć pierożki smakowały.
1 0
To oznacza tylko tyle, że jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy i należy ich robić więcej.
1 1
Stosowne igrzyska dla ludu w tym okropnym szklanym gmaszysku wykonane. Ciekaw jestem kosztów utrzymania tego monstrum. To jest ogrzewania w sezonie jesienno-zimowym jak i klimatyzacji w lecie. A obwodnicy Trzebini jak nie było, tak i nie będzie. Okoczukowi tę obwodnicę obiecał Kmita w ramach PiS-u. Miało być 100 obwodnic na 20-lecie rządów PiS. Kmita obecnie nic nieznaczący, PiS do władzy już się (raczej?) nie dopcha. Okuczuk podobno pisowaty, to i z obwodnicy Trzebini nici. Może ojczulek Rydzyk z telewizji Trwam wybuduje nam chociaż małą obwodnicę, tj. omijającą Rynek w Trzebini. Okoczuk w tej telewizji już się produkował.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz