W Wygiełzowie zobaczycie, jak w PRL-u wieś szła do miasta - przelom.pl
Zamknij

W Wygiełzowie zobaczycie, jak w PRL-u wieś szła do miasta

19:00, 04.09.2024 Łukasz Dulowski Aktualizacja: 20:57, 04.09.2024
Skomentuj Fragment wystawy „Gdy wieś szła do miasta” w skansenie w Wygiełzowie Fragment wystawy „Gdy wieś szła do miasta” w skansenie w Wygiełzowie

Niezwykłe eksponaty, bo bliskie jeszcze wielu osobom w średnim i starszym wieku, przeniosą nas do czasów PRL-u, gdy chłopi stawali się chłoporobotnikami.

Wernisaż został zaplanowany w najbliższy piątek, 6 września, o godz. 13, w Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie. Zabytki pochodzą z Muzeum Życia Codziennego 1939-1989 w Płazie, prowadzonego w prywatnym domu przez Mirosławę i Stanisława Garlickich. Zostaną pokazane w skansenie w spichlerzu z Kościelca.

Zwiedzanie wystawy tylko z przewodnikiem, czyli kupując bilet do skansenu, musicie poprosić o przewodnika. To, co tam pokażemy, to zaledwie drobny ułamek naszej stałej ekspozycji w Płazie, ale daje on wyobrażenie o całości i przede wszystkim zachętę do odwiedzenia naszego muzeum. Wystawa będzie czynna do 1 grudnia – zaprasza Stanisław Garlicki.

Tematem przewodnim jest zmiana wyglądu mieszkań ludności wiejskiej po przeprowadzeniu się do miasta lub znalezieniu w nim pracy w latach 50-60. XX wieku. Zobaczycie, jak mieszkali i żyli robotnicy pochodzący ze wsi lub tzw. chłoporobotnicy. Jakich sprzętów zaczęli używać, jakie meble wstawiali do pokoju lub kuchni i co zmieniło się w ich życiu codziennym.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%