Park rozrywki z miejscem kreatywnej aktywności (ZDJĘCIA) - przelom.pl

Kultura

Zamknij

Park rozrywki z miejscem kreatywnej aktywności (ZDJĘCIA)

Agnieszka Filipowicz 11:26, 23.10.2023 Aktualizacja: 01:10, 22.10.2025
1 Park rozrywki z miejscem kreatywnej aktywności (ZDJĘCIA) Wizualizacja: Martyna Tekieli

W siedzibie Trzebińskiego Parku Rozrywki w Myślachowicach ma powstać Ambasada Sztuki Kreatywnej i Rekreacji. Przetarg na modernizację i wyposażenie II piętra budynku na potrzeby tego przybytku już został ogłoszony. Myślachowicki park rozrywki jest jednym z obiektów zarządzanych przez Trzebińskie Centrum Kultury.

Założenia brzmią ambitnie. Ambasada Sztuki Kreatywnej i Rekreacji ma być miejscem umożliwiającym wszechstronny rozwój, inspirujący do działalności artystycznej, kulturalnej i edukacyjnej. Znajdzie się tu miejsce zarówno na przeprowadzanie warsztatów artystycznych np. zajęć z ceramiki, malarstwa i rzeźby, jak i zajęć rekreacyjnych. Jedno z pomieszczeń TCK przeznaczy na potrzeby innowacyjnej naukowej sali multimedialnej, gdzie prowadzone będą m.in. zajęcia "Mądra głowa". Powstanie też kilka pracowni - ekologiczna pracownia kreatywna, pracownia ruchu i tańca, pracownia dźwięku, światła i przestrzeni oraz pracownia twórcza.


Oferta będzie skierowana zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. W planach jest uruchomienie: Klubu Włóczykija, Klubu Ciekawskich, Klubu Książkożerców, Kids Klubu, Akademii Ruchu. Raz w miesiącu będą prowadzone warsztaty dla seniorów. Dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury Adama Potocki podkreśla, że oferta jest dedykowana mieszkańcom nie tylko Myślachowic, ale całej gminy i okolic.

Na odnowienie i wyposażenie II piętra parku rozrywki TCK pozyskało 309 tys. zł dofinansowania z Lokalnej Grupy Działania. By zadanie można zrealizować, gmina musi dołożyć 40 procent kosztów przedsięwzięcia, czyli ok. 177 tys. zł. Radni zdecydują o przyznaniu pieniędzy na projekt TCK w czwartek 26 października.

Więcej o projekcie, a także o ocenach tego pomysłu przez radnych przeczytasz w najbliższym 42. numerze "Przełomu"

 

(Agnieszka Filipowicz)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

jaro1jaro1

0 0

w stolcu powiatu wrze. urzędnicze będzie mogło na plastelinie się wykazać swoją kreatywnością. jak któreś się wykaże, to pomaca glinę. uczestnictwa w zajęciach "mądra głowa" nie polecam, ale... https://www.baletcolor.pl/warsztaty/test-warsztatu/#video ...owszem

22:41, 23.10.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%