Msza święta w kościele pw. św. Piotra i Pawła, defilada władz miasta, orkiestry, strażaków i mieszkańców, a także odznaczenia zasłużonych strażaków i występy artystyczne - tak trzebinianie uczcili 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystą mszą świętą z udziałem Chóru Milenium rozpoczął się dzień 3 maja 2022 roku w Trzebini. 231 lat wcześniej Polska uchwaliła drugą na świecie, a pierwszą w Europie Konstytucję.
Na pamiątkę tego wydarzenia, w całym kraju odbywają się uroczystości. W Trzebini podniosłe chwile na Rynku uświetniła Orkiestra Dęta pod dyrekcją Krzysztofa Paluchowskiego. Zebrały się poczty sztandarowe trzebińskich szkół oraz strażacy. Ci - w ramach Gminnego Dnia Strażaka - zostali uroczyście odznaczeni za swoje zasługi medalami i orderami. Wszyscy obserwowali wciągnięcie flagi państwowjej na maszt i odśpiewali hymn Polski.
Przemawiał burmistrz miasta Jarosław Okoczuk, a także zaproszeni goście. Obchody uświetnił występ artystyczny przedszkolaków z PS nr 2 w Trzebini i młodzieży z trzebińskiego liceum.
[WIDEO]6565[/WIDEO]
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Dajcie spokój z tą kmieć bo już rzygać się chce
oIo
21:04, 2025-05-12
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Już się flaki w człowieku obracają jak słyszę o tej Helence! Wolontariat to był jej wybór i wiedziała na co się pisze jadąc w tak niebezpieczne miejsce jak Boliwia. Po co katujecie ludzi jej osobą?! Robienie z niej świętej to pogarda dla tych ludzi, którzy zginęli na różnych misjach i nawet o nich nikt nie wspomniał, że zgineli. Szkoda, że jeden człowiek z biskupem w rodzinie jest tak wywyższany nad drugim, który biskupa nie ma. Niestety taka jest prawda.
Czytelniczka
20:36, 2025-05-12
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Wieżacy ma rację chciała to był jej wybór
Mi
20:11, 2025-05-12
Tuzin medali chrzanowskich zawodników ju-jitsu
Gratulujemy!
Meg
19:15, 2025-05-12
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz