W piątek rozpoczęła się żałoba narodowa, ogłoszona przez prezydenta RP w związku z zabójstwem prezydenta Gdańska.
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł po ataku nożownika podczas finału WOŚP w ubiegłą niedzielę.
W związku z tym tragicznym wydarzeniem, prezydent RP Andrzej Duda wprowadził żałobę narodową. Będzie obowiązywać od piątku, od godz. 17, do soboty, do godz. 19.
W tym czasie flagi państwowe opuszczone zostaną do połowy masztu. Wiele imprez i wydarzeń kulturalnych zostało już odwołanych, również na ziemi chrzanowskiej.
Zaplanowany na piątek, 18 stycznia koncert Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet w Dworze Zieleniewskich w Trzebini, odbędzie się w środę, 23 stycznia, o godz. 19.
W tym samym dniu i w tym samym miejscu, ale o godz. 20.30 rozpocznie się wernisaż fotografii Jakuba Kaji "Odbicie miasta", przełożony również z piątku.
Odwołany został także koncert Tajnej Listy + Jam Session 2, zaplanowany na sobotę w Starej Kotłowni w Chrzanowie. Nowy termin imprezy nie jest na razie znany.
W związku z żałobą narodową kino w Trzebini będzie nieczynne w piątek, od godz. 16 oraz w sobotę.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Szkoda, że nie wiedziałam nic o loterii. Chyba słabo zareklamowana. W urzędzie nie było, ma stronie Przełomu też nie widziałam.
Beza
22:27, 2026-05-21
Przed nami weekend pełen futbolu
Mecz w Krzeszowicach w sobotę o 15:45
marcinellino
22:20, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
A gdzie były informacje o tej loterii 🤔
Barbara
21:31, 2026-05-21
Najpierw urzędnicy, potem PSZOK
trzeba szybko otworzyć bo butelkomaty to nie wypał, a tak to podstawią hasioka i gitara
kiki
21:19, 2026-05-21
0 0
Jakieś jaja?
0 0
Matrix ?
0 0
No jak jest żałoba narodowa to się tym wiążą pewne ograniczenia. Został bestialsko zamordowywany prezydent gdańska i ja się z tym zgadzam aby Polacy ten fakt uczcili o wyciągnięciu wniosków nie wspomnę!
0 0
Niedawno bestialsko zamordowano sprzataczke w Chrzanowie i Maciaszek nie urzadzal modlitw pod krzyzem. Nie wszyscy przeciez sa wazni.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz