W domu kultury w Olszynach otwarty został "Klub Senior +", pierwsza taka placówka w powiecie chrzanowskim.
Ma to być namiastka Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Utworzenie i wyposażenie klubu kosztowało 137 tys. zł. Gmina dostała na ten cel ok. 109 tys. zł z Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Brakującą kwotę dołożyła sama.
W wyremontowanych pomieszczeniach będą organizowane cykliczne spotkania tematyczne dla seniorów, m.in. z dietetykiem, diabetykiem, rehabilitantami. Nie zabraknie też warsztatów kulinarnych w przygotowanej do tego kuchni. Efekty można było zobaczyć podczas piątkowego otwarcia klubu.
- My seniorzy z gminy Babice nie tylko pracujemy razem, ale spotykamy się na różnych imprezach, bo bardzo się nawzajem lubimy. To bardzo cenne, bo gdzie indziej tego nie ma. Mamy w gminie radę seniorów. Do tej pory nie powstała ona ani w Trzebini, ani w Chrzanowie. Dlaczego? Bo tam każdy chce być prezesem. U nas nie ma czegoś takiego. To, że rywalizujemy między sobą, jest tylko pozytywną cechą, a wszystko co robimy nie pozostaje bez echa - mówi Amelia Buczek z Jankowic.
Rozmaite prace, będące dziełem seniorów z babickiej gminy można było obejrzeć podczas piątkowej imprezy. Nie zabrakło też występów artystycznych, w tym przaśnej piosenki w wykonaniu zespołu Mirabelki ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów "Wesoła Jesień" z Zagórza.
::video{"type":"single","item":"1114"}

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Radni chcieli sesji nadzwyczajnej, ale jak widać, burmistrz Latko troszczy się szybciej i sprawniej o mieszkańców i już jest spotkanie, dziękujemy!
absurd
15:13, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Pan burmistrz dobrze wiedział o co ci chodzi. A teraz udaje ze nie wie i nie chce się wypowiadać na ten temat , popieram tych ludzi którzy rozwiązali umowy, i mam nadzieję ze inni tez tak zrobią, te mieszkania to zwykła siema
Chrzanow wita
14:46, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
0 0
Seniorzy z Olszyn, jestem pod wrażeniem, Wasze działania propsuję, dopracowane do granic możliwości. Tak trzymać, życiem się cieszyć! Antoninka
0 0
Gwarno i wesoło, to najważniejsze!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz